22.8 C
Скопје
17:35 - 30 мај, 2024

Ознака : оскар

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Престанете со хајка на Ал Пачино, ние сме виновни“: Продукцијата на Оскар ја објасни ситуацијата

еспресо
Ал Пачино не е виновен за ништо, особено не за „хаосот“ што го предизвика при претставувањето на лауреатот за најдобар филм на Оскарите во театарот...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Најубавите модни изгледи на Оскарите: Од Маргот Роби до Зендаја, Аријана Гранде, Џенифер Лоренс, Шарлиз Терон…

еспресо
Во Лос Анџелес заврши 96-тата церемонија на доделувањето на Оскарите, најпрестижните филмски награди, а светски познатите ѕвезди, кои се подготвуваат за овој настан многу пред...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Објавени номинациите за Оскарите: Ова никогаш досега не се случило

Еспресо
Опенхајмер, епскиот биографски филм за креаторот на атомската бомба Џ. Роберт Опенхајмер на американскиот режисер Кристофер Нолан, оваа година доминира со 13 номинации во трката...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Гвинет Палтроу објасни зошто Оскарот го чува во двор: Еве за што ѝ се наоѓа

Еспресо
Американската филмска и телевизиска актерка, и бизнисменка, Гвинет Палтроу ја обиколи својата градина. Видеото го објави Вог на својот Јутјуб канал. Гвинет Палтроу одговори на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

На Сандра Булок може да ѝ биде одземен Оскарот: „Одредени настани во филмот се лажни“

Еспресо
На 59-годишната американска актерка Сандра Булок може да ѝ биде одземен „Оскарот“, кој го доби за улогата во биографскиот филм „Невидливата страна“ од 2009 година,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Почина оскаровката Гленда Џексон (88): Неодамна заврши со снимање на филм со Мајкл Кејн, последен за неа

Еспресо
Британската актерка Гленда Џексон, добитничка на Оскар, почина на 88 години. Актерката починала во својот дом во Лондон. Според нејзиниот агент Лајонел Ларнер, причината за...
СветСлајдерСцена

(Видео) Брендан Фрејзер со Оскарот в рака беше директен: „По две децении без главна улога, Аранофски ме спаси!“

Еспресо
Брендан Фрејзер го освои Оскар за најдобар актер на Оскарите во 2023 година. Актерот, кој помина две децении без главна улога во Холивуд, победи за...
СлајдерСцена

Почесен Оскар за Мајкл Џеј Фокс – страшната дијагноза ја претвори во храбра мисија

Еспресо
„Стојам овде понизно прифаќајќи ја вашата добрина“, рече канадскиот актер Мајкл Џеј Фокс на сцената, каде што имаше голем број ѕвезди, меѓу кои Том Хенкс...
СлајдерСцена

Режисерот Пол Хагис, добитник на Оскар е виновен – силувал публицистка и ќе плати 7,5 милиони долари отштета

Еспресо
Режисерот и сценарист награден со Оскар, Пол Хагис е одговорен за силување на публицистка во неговиот стан на Менхетен во 2013 година. Вака пресуди поротата...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Видео) Зеленски доби Оскар од Шон Пен

Еспресо
Актерот, режисер и основач на „Community Organized Relief Effort“ (CORE) Шон Пен го посети Киев по трет пат од почетокот на руската специјална операција во...