25.8 C
Скопје
18:07 - 25 јуни, 2024

Ознака : Египет

СветСлајдерСцена

(Видео)„Клеопатра беше црна“: Египет бара 2 милијарди долари отштета од Нетфликс

Еспресо
Стриминг сервисот Нетфликс објави документарен филм за легендарната египетска владетелка, но тој брзо беше осуден кога беше објавен првиот трејлер. Коментарите на Јутјуб мораа да...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Страшен пожар во Египет: Најмалку 41 загинати во коптска црква во Гиза, бројот на жртви се очекува да е уште поголем

Еспресо
Според извештаите од безбедносни извори, пожарот настанал од електричната табла. Билансот на загинатите од пламените јазици и чадот може да се влоши. Најмалку 41 лице...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО+ФОТО) ДРЕВЕН ЕГИПЕТ: Реставрирана е Авенијата на сфингите во раскошна церемонија

Еспресо
Во раскошна церемонија Во Египет откриен е обновен пат стар 3,400 години кој ги поврзува двата антички храмови во Карнак и Луксор, пренесува „Гардијан“. Поворката...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

82-ГОДИШНА БРИТАНКА ЈА ОТКРИ ОМИЛЕНАТА СЕКС ПОЗА СО 36-ГОДИШНИОТ СОПРУГ: Сè друго би било премногу болно

И. Т.
Ајрис Џонс (82) пред една година се омажила за 36-годишниот инженер од Египет, Мохамед Ибрихам. Двојката стана позната по појавувањето во шоуто „This Morning“ во...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

Како изгледа појадокот во Тајван, Костарика и Египет?

М. Г.
Појадокот кај нас знае да биде бурек или кифла со јогурт за тие што се на нозе или класичните јајца или можеби ретро: леб со...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

ПЛАНИРАТЕ ОДМОР ВО СЕПТЕМВРИ? Еве неколку совршени предлози за вас

И. Т.
Септември за многумина е идеален месец за одмор, бидејќи е начин да се избегнат гужвите и да се ужива покрај море на раат. Сепак, времето...
Секојдневие

Пензионерка (80) јавно го опишува првиот секс со својот 35-годишен дечко: Утредента не можев да се движам! (ВИДЕО)

Еспресо
Британска пензионерка (80) планира да се омажи за својот 35-годишен дечко од Египет, иако таа е 10 години постара од неговата мајка. Ајрис Џонс се...
ЛајфстајлСцена

Џеј Ло го покажа задникот во Египет и публиката ја почасти со „поза за паѓање во несвест“ (ФОТО)

Igor
Џенифер Лопез (50) од 7 јуни е на својата турнеја „It’s My Party”, во склоп на која на 9 август одржа спектакуларен концерт во Египет....