22.8 C
Скопје
17:18 - 30 мај, 2024

Ознака : нетфликс

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принц Хари ќе снима без Меган: Заминува во Африка за документарец за Нетфликс

Еспресо
Принцот Хари овојпат ќе дејствува сам. Војводата од Сасекс „планира да сними нов документарен филм за неговата сакана Африка без Меган“, пишува „Пејџ сикс“. Меган...
СветСлајдерСцена

(Видео)„Клеопатра беше црна“: Египет бара 2 милијарди долари отштета од Нетфликс

Еспресо
Стриминг сервисот Нетфликс објави документарен филм за легендарната египетска владетелка, но тој брзо беше осуден кога беше објавен првиот трејлер. Коментарите на Јутјуб мораа да...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Новата серија со Арнолд Шварценегер руши рекорди: Над 90 милиони часови гледаност

Еспресо
Новата серија „FUBAR“ на платформата Нетфликс, која за само неколку дена имаше повеќе од 90 милиони часови гледаност, што во моментов ја прави најгледаната серија...
Ви ПрепорачувамеСветСветСлајдерСцена

(Видео) Најновиот филм на Том Хенкс е хит на Нетфликс

Еспресо
Филмот со Том Хенкс од 2022 година – „Човекот по име Ото“ (A Man Called Otto), во мигов е број 1 на стрим-платформата Нетфликс во...
СветСлајдерСцена

Почина ѕвезда на Нетфликс: Имаше само 26 години, причините за смртта за сега непознати

Еспресо
Смртта на актерката беше објавена вчера од нејзината менаџерска компанија. Јужнокорејската актерка и модел Јунг Чае-Јул (26) е пронајдена мртва во својот дом. Смртта на...
СветСлајдерСцена

Урива рекорди: „Хари и Меган“ станува најуспешна документарна серија на Нетфликс

Еспресо
Филмот за животот на Меган Маркл и принцот Хари стана најголемиот документарен проект на платформата за стриминг Нетфликс. „Хари и Меган“, серија која ги емитуваше...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Сите важни детали од првите три епизоди од серијата „Хари и Меган“: „Меган има сè што барав кај една девојка, ме потсетува на мајка ми“

Еспресо
Нетфликс ги објави првите три епизоди од документарната серија „Хари и Меган“ за животот на војводите од Сасекс во кралското семејство. Ви ги прераскажуваме главните...
СветСлајдерСцена

„Изјавите на Меган Маркл и принцот Хари се целосно контрадикторни“, тврдат од Нетфликс, кој сака да го прикаже документарецот до крајот на годината

Еспресо
Во нивниот долгонајавуван документарен филм, Меган Маркл и принцот Хари треба да дадат увид во нивниот приватен живот, но и во животот на кралското семејство,...
СветСлајдерСцена

Хари и Меган во конфликт со Нетфликс: Во паника се, сакаат да отстранат делови од документарецот

еспресо
Принцот Хари и Меган Маркл се во конфликт со Нетфликс, па дури и со нивниот сопствен продуцентски тим, открија извори за Page Six, бидејќи се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Запознајте го Рид Хестингс, сопственикот на Нетфликс: Идејата за стриминг-платформа ја добив од сала за вежбање

Еспресо
Стриминг-платформата Нетфликс е создадена во 1997 година кога тогаш 36-годишниот Рид Хестингс се налутил бидејќи морал да плати казна од 40 долари затоа што доцнел...