11.8 C
Скопје
23:58 - 27 февруари, 2024

Ознака : арнолд шварценегер

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Арнолд Шварценегер бил приведен на аеродромот во Минхен: Еве ги деталите

Еспресо
76-годишниот американски актер Арнолд Шварценегер, кој отиде да присуствува на „Светскиот климатски самит“ во Кицбил, беше приведен на аеродромот во Минхен. Релевантните информации и фотографии...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Арнолд Шварценегер и Џејми Ли Кертис повторно заедно по 30 години: Невројатната двојка во нова мисија

Еспресо
„Вистински лаги“  (True lies) е единствениот филм каде Кертис и Шварценегер глумеа заедно, но тие одржуваа срдечни односи до денес. 64-годишната американска актерка и писателка...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Арнолд Шварценегер за денешната младина: „Одгледуваме слабаци, на децата им треба борба, беда и болка“

Еспресо
Актерот Арнолд Шварценегер беше гостин на Хауард Стерн каде го искажа своето мислење дека денес „подигнуваме генерација на мрзливи луѓе“. Шварценегер има пет деца –...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Арнолд Шварценегер за строгоста кон своите деца: „Не го намести креветот, му го фрлив душекот низ прозор“

Еспресо
Во емисијата на Џими Кимел во живо, во која глумецот гостуваше за да ја промовира својата нова книга, Шварценегер отворено зборуваше и за својот строг однос...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Неговата жена и неговата љубовница биле бремени во исто време: Шварценегер откри детали за неверството

Еспресо
Кога велиме: „Каков татко, таков син“ – вистински пример за тоа се Арнолд Шварценегер и неговиот вонбрачен син Џозеф Бајн. Покрај тоа што ја делат...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Новата серија со Арнолд Шварценегер руши рекорди: Над 90 милиони часови гледаност

Еспресо
Новата серија „FUBAR“ на платформата Нетфликс, која за само неколку дена имаше повеќе од 90 милиони часови гледаност, што во моментов ја прави најгледаната серија...
СветСлајдерСцена

Арнолд Шварценегер „собра“ велосипедистка со автомобилот: Не можел да ја избегне несреќата

Еспресо
Инцидентот се случил кога жената свртела на спротивната лента, па актерот не можел да ја избегне несреќата. Актерот Арнолд Шварценегер удрил велосипедистка со својот автомобил...
СветСлајдерСценаФилм и ТВ

Арнолд Шварценегер стана најскапиот личен тренер во САД: Наплаќа 150.000 долари за тренинг!

еспресо
Арнолд Шварценегер стана најскапиот личен тренер во САД бидејќи во неделата тренираше два тима, и секој од нив плати по 150.000 долари за вежбање со...
СветСлајдерСцена

(Фото) Арнолд Шварценегер повторно заедно со поранешната сопруга на роденденската забава на синот

Еспресо
Арнолд Шварценегер е во друштво на поранешната сопруга, новинарката Марија Шрајвер, на роденденската забава на синот Патрик. На социјалните мрежи на славеникот се појавија заеднички...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Русија објави „војна“ на уште една чувствителна цел: АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР

Еспресо
Легендарниот Терминатор му се обрати на рускиот народ, но наиде на жестоки критики во последниве денови од личности блиски до Путин Пропагандната машинерија на Путин...