27.8 C
Скопје
10:22 - 13 јуни, 2024

Ознака : Џејми Ли кертис

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Арнолд Шварценегер и Џејми Ли Кертис повторно заедно по 30 години: Невројатната двојка во нова мисија

Еспресо
„Вистински лаги“  (True lies) е единствениот филм каде Кертис и Шварценегер глумеа заедно, но тие одржуваа срдечни односи до денес. 64-годишната американска актерка и писателка...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Романтична врска меѓу Мелани Грифит и Џејми Ли Кертис: Шокантните гласини се потврдени

Еспресо
Мелани Грифит објави порака на социјалните мрежи, која очигледно ги потврди гласините од последните недели. Постојат шпекулации дека Грифит е во романтична врска со колешката...
СветСлајдерСцена

Најнеобична причина зошто Џејми Ли Куртис нема да присуствува на вечерата на Оскарите: „Ќе ви кажам една тајна…“

Еспресо
Џејми Ли Куртис ја доби својата прва номинација за Оскар за најдобра споредна женска улога за нејзината изведба во филмот „Сè насекаде одеднаш“. Сепак, познатата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Еве кој славен глумец го вдоми кучето на ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС: „Кучево бара дом“ – рече Кертис на сцената на Оскарите

jasmina.kantardzieva
Во театарот Долби, актерката го донесе малиот Мек-Н-Чиз, кој ја придружуваше во нејзиниот говор во спомен на Бети Вајт. Следниот ден Џон Траволта и неговиот...
Ви препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

(ФОТО) ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС ЈА ПРЕТСТАВУВА ТРАНСРОДОВАТА ЌЕРКА ВО НОВО ИНТЕРВЈУ: Ова е Руби

Еспресо
Минатата година, Томас – синот на Џејми Ли Кертис, сподели дека е трансродово лице и сега е ќерката – Руби. Двете во интервју за списанието...
СветСлајдерСцена

ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС ПРОЗБОРЕ ЗА ПЛАСТИЧНАТА ХИРУРГИЈА: Ништо не ми помогна

И. Т.
Актерката Џејми Ли Кертис зборуваше за опасностите од пластичната хирургија, како и за наметнатите идеали за убавина. 62-годишната актерка не само што сведочела за тоа...
ЛајфстајлСцена

Се дрогирав со татко ми, но тој не се извлече од пеколот…

Igor
Актерката Џејми Ли Кертис (60) беше зависничка од алкохол, таблети и кокаин, но веќе 20 години е потполно „чиста“. Во интервју таа открила дека во...