19.8 C
Скопје
02:32 - 18 јуни, 2024

Ознака : џон траволта

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Џон Траволта со својот неволен танц ги разочара фановите на Санремо: „Зошто го терате човекот да танцува со сила?“

Еспресо
Откако Златан Ибрахимовиќ (42) направи вистинско шоу на Санремо излегувајќи на сцената со хитот на Лепа Брена, холивудскиот актер Џон Траволта (69) заигра „танц на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џон Траволта ја откри својата блиска средба со смртта: „Мислев дека е готово“

Еспресо
Џон Траволта вели дека неговото искуство на средба со смртта (додека управувал со авион во 1992 година) го инспирирало да прифати нова улога во краткиот...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Џон Траволта со солзи и емотивен говор на Оскарите: „Тие ни ги допреа срцата, нè насмеаја, ни станаа драги пријатели…“

Еспресо
2022 година беше тешка година за Џон Траволта. И покрај тоа, актерот доброволно се пријави да искаже почит за Оскарите во 2023 година во спомен...
СветСлајдерСцена

Џон Траволта на удар од колешката поради скиентологијата: „Тој има дозвола за убивање“

Еспресо
Познатата актерка Лија Ремини ја напушти Скиентолошката црква, а сега откри каква е позицијата на Џон Траволта. Иако целото нејзино семејство било дел од скиентологијата,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Емотивни зборови на Џон Траволта за Оливија Њутн Џон: „Секогаш ќе бидам твојот Дени“

Еспресо
Актерот се збогува со партнерката во култниот филм „Брилијантин“. „Повторно ќе се сретнеме и повторно ќе бидеме обединети, повторно ќе бидеме заедно. Отсекогаш сум бил...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џон Траволта вдоми кученце кое се појави на доделувањето на Оскарите

Еспресо
Џон Траволта и неговиот син Бен го проширија своето семејство. 68-годишниот актер и неговиот 11-годишен син го посвоија Mac & Cheese, преслатко кученце кое се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Еве кој славен глумец го вдоми кучето на ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС: „Кучево бара дом“ – рече Кертис на сцената на Оскарите

jasmina.kantardzieva
Во театарот Долби, актерката го донесе малиот Мек-Н-Чиз, кој ја придружуваше во нејзиниот говор во спомен на Бети Вајт. Следниот ден Џон Траволта и неговиот...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) Џон Траволта доби дозвола за управување со Боинг 737

Еспресо
Џон Траволта е подготвен за ново полетување и слетување, и тоа ни помалку ни повеќе туку со Боинг 737, за кој добил дозвола за управување...
СветСлајдерСцена

ЏОН ТРАВОЛТА се отвори за тоа како му ја објаснил смртноста на синот(10), откако ја изгуби сопругата поради рак на дојка

М. Г.
Актерот Џон Траволта (66) ја загуби сопругата Кели Престон пред речиси една година. Таа почина на 58 -годишна возраст од рак на дојка. Повеќе од...
СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Џон Траволта – Прв празник без мојата Кели

Еспресо
Поминаа четири месеци откако славниот актер Џон Траволта се збогува со сопругата Кели Престон, која во 58-та година од животот ја изгуби битката против ракот...