9.8 C
Скопје
22:54 - 3 март, 2024

Ознака : смрт

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Причината за смртта на Кенет Мичел: Што се случи со актерот од „Ѕвездени патеки“ и „Капетан Марвел“?

еспресо
Популарниот актер Кенет Мичел (49) ја загуби битката со АЛС (амиотрофична латерална склероза), болест од која страдаше во последните пет години. „Со тешко срце ја...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Експерт со мислење за загинатата пејачка во Дубаи: „Другарките се клучни, зградите имаат посебен систем за заштита“

Еспресо
Експерт откри дека извештаите за смртта на младата Андријана Лазиќ се многу штури, па потенцираше што е пресудно во истрагата! Регионот го потресе веста за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Видео од страшната несреќа на Кристијан Оливер: Еве што се случи со авионот што ги одзема животите на славниот актер и неговите ќерки

Еспресо
Несреќата се случила на Карибите. Холивудскиот актер Кристијан Оливер и неговите две млади ќерки трагично ги загубија своите животи во авионски пад на Карибите. 51-годишната...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

На што се должи веројатното самоубиство на Ли Сун-кјун: Тежок бил викендот за актерот од „Паразит“

Еспресо
Јужнокорејскиот актер Ли Сун-кјун (48), најпознат по улогата во филмот „Паразит“, награден со Оскар, е пронајден мртов во својот автомоби бо парк во центарот на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џон Траволта ја откри својата блиска средба со смртта: „Мислев дека е готово“

Еспресо
Џон Траволта вели дека неговото искуство на средба со смртта (додека управувал со авион во 1992 година) го инспирирало да прифати нова улога во краткиот...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Што мислел Никола Тесла за смртта: „Запомнете: ниту еден човек кој некогаш постоел, не умрел“

Еспресо
Човекот се обидува да најде одговор на прашањето што доаѓа по смртта уште од почетокот на цивилизацијата. Но, можеби одговорот лежи во цитатот на брилијантниот...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Доктор открива што луѓето чувствуваат во моментот кога умираат: Во првите десет секунди го губиме чувството за себе

Еспресо
Лекарите открија што се случува во последните моменти од животот на една личност. Феноменот на смртта ги интригира научниците со векови, а што се случува...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Зошто некои луѓе умираат во сон? Лекарите даваат детално објаснување што се случува и зошто

Еспресо
Зошто некои луѓе умираат во сон? Еминентни лекари ги објаснија најчестите причини и објаснија дали може да се спречи ноќната смрт. Постојат многу причини зошто...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Конфузни извештаи ја опкружуваат најавата за смртта на Лил Теј: Дали навистина починала?

Еспресо
Во изјавата споделена на нејзината Инстаграм страница не е објавена причината за смртта. BNO News објави дека редакцијата добила имеил од поранешниот менаџер на Лил...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Мистерија околу точниот датум на смртта на Шинејд О’Конор: „Датумот на смртта е непознат“

Еспресо
Смртта на ирската пејачка се оплакуваше ширум светот, таков беше нејзиниот придонес во светот на музиката и бројни беа луѓето на кои таа им помогна...