6.8 C
Скопје
07:19 - 4 март, 2024

Ознака : несреќа

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Видео од страшната несреќа на Кристијан Оливер: Еве што се случи со авионот што ги одзема животите на славниот актер и неговите ќерки

Еспресо
Несреќата се случила на Карибите. Холивудскиот актер Кристијан Оливер и неговите две млади ќерки трагично ги загубија своите животи во авионски пад на Карибите. 51-годишната...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Фотографиите од несреќата на Џереми Ренер се поморничави отколку што мислите: Крв насекаде, актерот непрепознатлив

Еспресо
За време на божиќните празници, актерот Џереми Ренер за малку ја избегна смртта откако доживеа страшна несреќа предизвикана од машина за чистење снег. Тој претрпе...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Премиерот на Грција: Човечка грешка ја предизвика трагичната железничка несреќа

Еспресо
Една од најтешките железнички несреќи во Грција, која однесе најмалку 43 животи, е предизвикана од „трагична човечка грешка“, изјави премиерот на земјата Киријакос Мицотакис. Премиерот...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Страшна несреќа во северна Грција, два воза се судриле, загинати 32 лица: Човечки тела и повредени луѓе имало насекаде околу шините

Еспресо
Патнички воз со неколку стотици луѓе синоќа нешто пред полноќ се судри со товарен воз во близина на Темпи кај Лариса, јавуваат грчките медиуми. Според...
ЕспресоСлајдер

Трагедија во Италија – загина четиричлено семејство од Словенија и уште три лица во хеликоптерска несреќа

Еспресо
Медиумите во Италија известија за хеликоптерска несреќа во која загинале седум лица, меѓу кои и четиричлено семејство од Словенија. Хеликоптерот паднал на југот на Италија....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Еве што се случило: Бреговиќ паднал од мотор, се здобил со тешки повреди, музичарот ги откажа сите концерти!

Еспресо
Горан Бреговиќ веќе по вторпат доживува слична несреќа, но овојпат мора да ги откаже концертите. Славниот музичар Горан Бреговиќ неодамна доживеа несреќа во главниот град...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Зеленски доживеал сообраќајна несреќа: не е сериозно повреден

Еспресо
Украинскиот претседател Володимир Зеленски „доживеал сообраќајна несреќа“, но „не бил сериозно повреден“. Неговиот портпарол Сергиј Никифоров ова го соопшти преку објава на Фејсбук, објаснувајќи дека...
Еспресо

Тројца загинати и 11 повредени во железничка несреќа во Хрватска

jasmina.kantardzieva
Хрватските медиуми јавуваат за голема несреќа на патнички воз кој удрил во товарен воз на пругата кај Новска (Окучани) во Хрватска, град на околу еден...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Автомобилот на Дугина бил следен пред експлозијата, експлозивот активиран преку мобилен телефон?

Еспресо
Руските медиуми пренесуваат нови сознанија за несреќната смрт на Дарја Дугина, новинарка и ќерка на филозофот Александар Дугин познат како „мозокот на Путин“. Новите информации...
СветСлајдерСцена

(Видео) Случај Ен Хеч: Повикот на 911 од соседот дава информации за страшната паника на местото на несреќата

Еспресо
Со избезуменото аудио, човекот – веројатно сосед – кој повикал 911 веднаш по несреќата кога познатата глумица се удрила во куќата со својот автомобил, се...