19.9 C
Скопје
18:17 - 18 мај, 2022

Ознака : хрватска

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

IN CORPORE SANO на Констракта расте на обложувалниците, македонската претставничка „тоне“ на дното на листата

Еспресо
Познати се сите 40 песни кои годинава ќе се натпреваруваат на Евровизија 2022 која ќе се одржи во  Торино, Италија. Македонската претставничка Андреа со песната...
Балкан Слајдер Сцена

ПОЧИНА МЛАДА ХРВАТСКА ТИКТОКЕРКА: Момчето на Дијана Де Марко се прости од својата сакана – Која е причината за смртта?

М.Р.
Популарната хрватска тиктокерка Дијана Де Марко, ненадејно почина на 23-годишна возраст во Загреб. Младата девојка беше омилена меѓу нејзините следбеници на социјалната мрежа ТикТок, на...
Uncategorized Балкан Локумче Слајдер Сцена

(ФОТО) МАЛАТА СИРЕНА НИВЕС ЦЕЛЗИУС: Старлетата ја откри својата гола вистина!

Еспресо
Хрватската старлета Нивес Целзиус објави секси фотографија на својот Инстаграм профил и ги спобудале своите следбеници. Ете, ѝ успева. Како што ѝ успеа да ја...
Свет Слајдер Сцена

КЕВИН СПЕЈСИ ОДГОВАРА ШТО ИМ НЕДОСТИГА НА ДЕНЕШНИТЕ ПОЛИТИЧАРИ: Еве што му се допаѓа кај Туѓман!

Еспресо
Кевин Спејси даде ексклузивно интервју за Хрватски тједник во кое зборуваше за неговата улога во филмот на Јаков Седлар „Бурата на Туѓман“. Тој истакна дека...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер Сцена

ВЕДРАНА РУДАН ЗА НОВАК ЃОКОВИЌ, ЈАДРАНКА КОСОР И ДИСКРИМИНАЦИЈАТА: Слепо верував во вакцини, епидемиолози, теории за соеви, денес сум сигурна дека…

М.Р.
Хрватската писателка Ведрана Рудан ја коментираше моменталната ситуација со Новак Ѓоковиќ во Мелбурн. Федералниот суд во Мелбурн ја поништи одлуката на австралиската влада за укинување...
Балкан Слајдер Сцена

(ФОТО) ЌЕРКАТА НА КОЛИНДА ГРАБАР КИТАРОВИЌ Е ВИСТИНСКА УБАВИЦА: Студира на Харвард, успешна е во уметничко лизгање,

Еспресо
Катарина Китаровиќ (20) е голема гордост на поранешната претседателка на Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ (53). Иако таа повеќе не ја води државата, нејзиниот деловен и приватен...
Народ гледа Слајдер

БРАВО: Загрепските пожарникари го честитаа Божик на оригинален начин

Еспресо
Воздушното снимено од дрон стана вистински хит низ целиот Балкан. Имено неколку противпожарни возила послужиле како празнична елка. Пожарникарите ги вклучиле и светлата за се да...
Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(ФОТО) МАКЕДОНСКИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ ПО КОИ „ПОЛУДЕА“ ХРВАТИТЕ: Вака изгледа кога Македонка организира вечера во Риека!

А.Б.
Уживање во морското крајбрежје, целодневниот есенски дожд и… нешто малку поинакво. Вчеравечер жителите на Риека беа дел од посебен настан – вечер за искусување македонски...
Народ гледа Слајдер

(ВИДЕО) ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Еден момент од протестот во Загреб го шокираше целиот Балкан

М.Р.
Протестот во Загреб против воведувањето пропусници за ковид и нови мерки во саботата го одбележа бизарното видео кое било направено во моментот кога новинарот известувал...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ)ВО МАКЕДОНИЈА КАКО ВО ХРВАТСКА: Рударска греблица – Питата која од работнично јадење стана легенда

М. Г.
Рударска греблица е солена пита која се состои од фил од сирење што е обвиткан помеѓу два тенки слоја тесто. Филот повремено се збогатува со...