18.8 C
Скопје
21:09 - 15 април, 2024

Ознака : евросонг

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Шпанците ја ископирале Неда Украден за Евровизија? Се огласи и пејачката: „Ќе платат сигурно“

jasmina.kantardzieva
По српската пејачка Дара Бубамара, Шпанците на Евровизија ја плагираа Неда Украден и на нејзината „Бомба“ од 2020 година, која таа ја изведе на Беовизија,...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Ако се усвои предложената програма, Македонија ќе оди на Евросонг 2014

Еспресо
Шведска ќе биде земја домаќин на Евровизија во 2024 година, по победата на претставничката на Шведска, Лорин на ланскиот Евросонг кој се одржа во Ливерпул, Велика...
БалканСлајдерСцена

Аца Лукас за Хрватска и Србија на Евровизија: „Не се знае која песна е полоша, ова е ужас…“

Еспресо
Популарниот српски пејач Аца Лукас во саботата одржа концерт во Загреб, а ја искористи приликата да ги коментира овогодинешните претставници на Евровизија, а особено се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Претставничката на Франција на Евровизија ѝ покажа среден прст на публиката: Наизглед фина, ама кога ќе се налути…

Еспресо
Претставничката на Франција Ла Зара стана хит на социјалните мрежи откако на Твитер се појави видео од нејзината реакција откако евровизиските водителки прочитаа дека добила...
СветСлајдерСцена

(Видео)Кралот Чарлс и Камила официјално го отворија „Евросонг“

Еспресо
Кралот на Велика Британија, Чарлс Трети и неговата сопруга Камила денеска официјално го отворија „Евросонгот“ во Ливерпул, пред почетокот на пробите на натпреварувачите, додека преносите...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) „Лет 3“ ќе летаат за Ливерпул на Евровизија: Хрватите избраа песна која „ќе влезе во аналите и учебниците“

Еспресо
На синоќешната Дора, односно хрватскиот Евросонг, победи бендот од Риека со песната „Мама ШЧ!“ Рок групата Let 3 од Риека победи на синоќешната Дора, односно...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Се огласи македонскиот виртуоз Трпчески: „Се чувствувам гордо и среќно што ќерка ми ќе ја претставува Македонија на јуниорскиот Евросонг“

Еспресо
– Се чувствувам гордо и среќно по официјалното објавување дека ќерка ми Лара е избрана да ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг оваа година! Со...
Наши ФациСлајдерСцена

Андреа не успеа да се пласира во големото финале на Евросонг, ова се десетте земји што ќе настапат во сабота

Еспресо
Андреа за жал го заврши своето патешествие на Евросонг откако не успеа да се пласира во големото финале. Десетте земји што се пласираа во финалето...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО) Украинскиот коментатор синоќа вршеше пренос на Евросонг од импровизирано студио во засолниште

Еспресо
Изборот за песна на Евровизија синоќа беше следен во дел од Украина, а на Твитер се појави фотографија од нивниот коментатор Тимур Мирошниченко, кој го...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

КОЛКУ ЧИНИ стајлингот на Констракта за Евровизија?

Еспресо
Претставничката на Србија на Евросонг, Ана Ѓуриќ Констракта издвоила голема сума пари за својот настап на Евровизија. Ана Ѓуриќ Констракта во четврток отпатува за Торино...