15.8 C
Скопје
23:59 - 19 мај, 2022

Ознака : евровизија

Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

Откриваме: Kолку Констракта заработила досега од својот мегахит?

М.Р
Ана Ѓуриќ Констакта се пласираше на високото петто место на овогодинешниот Избор на песна за Евровизија. Претставничката од србија се стекна со голема популарноста претставувајќи...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Украинците на специфичен начин ја прославија победата на Евровизија: Оркестарот Калуш доби необичен подарок од својата земја

М.Р.
Оркестарот Калуш победи на овогодинешната Евровизија која се одржа во Торино со песната „Стефанија“. Нивната песна е интересна комбинација на рап и етно музика, што...
Свет Слајдер

Зошто Босна и Херцеговина не учествува на Евровизија: Ова е причината

М.Р.
Босна и Херцеговина нема настапено на Изборот за песна Евровизија од 2016 година. Во тоа време таа настапи со песната „Љубов“ на Далал, Дин , Ана...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Колку чини организирање на Евровизија, дали е неповратна инвестиција или сепак, добро се заработува?

Еспресо
Колку чини да се биде домаќин на најголемиот музички фестивал во Европа, Евровизија? По победата на групата Манескин, Италија овој музички настан го чекаше една...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) Констракта се огласи по финалето: 70 дена ги миев рацете

М.Р.
Претставничката на Србија Ана Ѓуриќ Констракта го зазеде петтото место во финалето на овогодинешниот Избор за песна на Евровизија. Нејзината песна „In Corpore Sano“ за...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Тие се „најголемите губитници на Евровизија“: Оваа земја 11 пати се „пласирала“ на последното место

М. Р.
Оркестарот Калуш победи на Изборот за песна на Евровизија 2022 година, претставувајќи ја Украина, со песната „Стефанија“, песна посветена на сите украински мајки. Настанот, кој...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Која е Шанел? Кубанката која ја вжешти евровизиската сцена во име на Шпанија

Еспресо
За неа веќе на големо се зборува. Младата Шанел ја претстави Шпанија на Евровизија со нејзината песна SloMo, со заводлив танц и магнетен ритам, во...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Од Евровизија во Торино на боиште во Украина, фронтменот на „Калуш“ „се врати да се бори“

Еспресо
Олех Псјук, пејачот на оркестарот Калуш по победата со „Стефанија“ на Евровизија во Торино, која заврши во саботата вечер, сака „да се приклучи на првата...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) „Бабарога на жици, брејк денс и извици за Азовстал“: Марија Владимировна Захарова со свој коментар за победата на Украина

М.Р.
По трет пат во историјата на Евровизија, Украина победи на музичкиот натпревар кој заврши вчеравечер со финалето. Како и секогаш, мислењата се поделени – едни...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Хакерски напади за време на гласањето на евровизиското финале: Италијанската полиција реагирала навремено!

Еспресо
Италијанската полиција спречи хакерски напади на проруски групи за време на вчерашното финале на Евровизија во Торино кога победи украинскиот претставник. Полицијата соопшти дека ублажила неколку...