18:58 - 20 април, 2024

Ознака : Бугарија

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Во ве-це во Бугарија пронајдено распарчено тело на крипто милионер: Убиецот ја убил жртвата, па го исечкал на парчиња

Еспресо
Во Софија е пронајдено распачено тело на могул на криптовалути, јавува Њузвик. Посмртните останки на Кристијан Пиво, кој имал американско и бугарско државјанство, водоинсталаторите ги...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(Фото) Попоски: Снег падна и во соседна Бугарија

Еспресо
– Студениот бран кој го зафати целиот Балкан и донесе невообичаено ниски температури на воздухот, освен што донесе снежни врнежи во Алпскиот регион, тој донесе...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Метеорит падна во Бугарија: Силна светлина и страшен татнеж ја исплашиле цела северозападна Бугарија

Еспресо
На небото жителите на соседна Бугарија забележале силна светлина, проследена со силен татнеж, кој одекнал на територијата на цела северозападна Бугарија. Постои сомнеж дека паднал...
Ви ПрепорачувамеЛокумчеСветСцена

(Фото) Драгана Спасовска, „ангелот“ од Скопје, е една од девојките нa жешката листа на Жерар Пике

Еспресо
Згодните „ангели“ на 35-годишниот дефанзивец беше јасно дека порано или подоцна ќе ја уништат неговата врска со Шакира. Пловдивската манекенка Драгана Спасовска, со потекло од...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Русија: СТОП за гас за Полска и Бугарија, и цената расте!

Еспресо
„Газпром“ до вчера вечерта не потврди, но бара од владата во Варшава да плати во рубљи, јавува агенцијата Тасс од Москва. Нема официјално објаснување зашто...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоСлајдерСцена

(ВИДЕО) ТЕА ТАИРОВИЌ – „НЕМА ПОУБАВО ДЕВОЈЧЕ ОД БУГАРЧЕ“: „Кралицата на бакшишот“ со извинување до македонската јавност

М.Р.
Српска поп-фолк пејачка Теа Таировиќ се прослави со нејзиниот хит со наслов „Ајде“ на кој има повеќе од 60 милиони прегледи. Хитот на Теа беше...
ВестиРегион

Маките на Бугарија: Европската комисија ја тужи поради загадениот воздух!

V. T.
Европската комисија објави дека одлучила да поднесе тужба пред Европскиот суд на правдата против Бугарија затоа што земјата не обезбедила целосна имплементација на одлуката на...
ВестиМакедонијаСлајдер

Ангел Димитров: Политичарите од Македонија и Бугарија сакаат напредок, но македонските историчари прават се да не се случи тоа

V. T.
Со загриженост ја очекувам новата средба на заедничката бугарско-македонска Комисија за историски прашања, но се надевам дека ќе направиме барем еден мал чекор напред, изјави...
ВестиРегион

Почина славниот бугарски кардиохирург д-р Александар Чирков

V. T.
Познатиот бугарски кардиохирург проф. д-р Александар Чирков почина утрово во Варна на 82-годишна возраст, објави БТВ. Професорот синоќа не се чувствувал добро и негов пријател...
ВестиРегионСлајдер

Сандански тагува по Ивон (3) и Васил (5) кои беа убиени од својата мајка: „Сакаа да ми ги земат, е нека ми ги земат сега!“

V. T.
Денешниот ден е прогласен за Ден на жалост во Сандански откако вчеравечер беа убиени две деца на возраст од 3 и 5 години од страна...