25.8 C
Скопје
18:15 - 25 јуни, 2024

Ознака : инспирација

ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Шеќерната Кејт Мидлтон блесна во розов костум: Инспирација за сезоната на потопли денови

Еспресо
Снаата на кралот Чарлс Трети од Велика Британија, Кејт Мидлтон, го посети музејот Фаундлинг во Лондон, чиј покровител е таа, пренесува британски „Дејли меил“.  ...
Секојдневие

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Еспресо
„Зрела личност не чека работите да се случат, туку го почнува патот на градење на својата судбина“ Мислите на Ошо говорат за љубовта, свеста, емоциите...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ИНСПИРИРАНА ОД КЛАУДИЈА ШИФЕР: Никол Пелц му кажа „да“ на Бруклин Бекам со коса а-ла супермоделката од 90.те

Еспресо
Американската актерка за венчавката во својата приморска вила на Палм Бич побара од својот омилен фризер да ѝ направи фризура во стилот на 90-тите. И...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЛајфстајлСекојдневиеСлајдерЧудесни жени

ВО ЧЕСТ НА 8 МАРТ: 15 најубави цитати за жените

Еспресо
Мислители, научници, уметници, филозофи сите би се согласиле дека жените биле и ќе бидат неисцрпен извор на инспирација и затоа одлучивме да издвоиме некои од...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

ЕЛЕНА СТОЈЧЕВСКА – Мајка која инспирира на Инстаграм, со креативни идеи до посреќно детство

Наташа Мустафа
Елена е мајка на Инстаграм која ја следат над 11.000 следбеници. Таа секојдневно ги мотивира и инспирира родителите да поминуваат повеќе квалитетно време со своите...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

ФИЛИП РИСТОВСКИ ИМА ИНСПИРАТИВНА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА: Му давале само еден процент шанса за живот, му рекле дека нема да може да оди, а тој станал да трча!

Кате Божиновска
Од живот на конец сега полн со предизвици да игра пак фудбал и да помине повеќе километри со трчањето! Лесно можеме да се соочиме со...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

ИНСПИРАТИВНА МИСЛА НА ДЕНОТ: Колку повеќе ќутите толку…

М.Р.
Во оваа постојана трка со времето, понекогаш навистина е потребно нешто што ќе нè запре. Да ни даде оддишка и правец како да продолжиме понатаму....
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

ИНСПИРАТИВНА МИСЛА НА ДЕНОТ: Сеќавајќи се на најубавото од минатото…

Еспресо
Во оваа постојана трка со времето, понекогаш навистина е потребно нешто што ќе нè запре. Да ни даде оддишка и правец како да продолжиме понатаму....
СекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) Снегулки од хартија – Научете ги децата да го направат најубавиот новогодишен украс!

Еспресо
Сѐ што ви е потребно е чиста, бела хартија и ножички… Се сеќавате на оној период кога си игравме со родителите и правевме снегулки од...
ЛајфстајлНарод гледаСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ИНСПИРАЦИЈА: Момчето од Нигерија кое танцуваше балет во кал, стана дел од престижна њујоршка школа за балет

И. Т.
Видеото кое минатото лето беше објавено на „Инстаграм“ стана вирален хит и оттогаш има повеќе од 310.000 прегледи. Ентони Месома Маду, 12-годишник од Нигерија, доби...