Ознака : сила

Секојдневие

Неверојатна атлетичарка која ќе ве воодушеви со нејзината еластичност и сила! (ВИДЕО)

Еспресо
Девојката која ги воодушеви луѓето на друштвените мрежи е австралиската артистка Стефани Милингер, која на Инстаграм редовно објавува снимки од неверојатните акробации кои ги изведува,...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Сопругот на кралицата Елизабета го слави 99-от роденден: Филип е мојата сила и водилка! (ФОТО)

Еспресо
Принцот Филип, кој ја носи титулата војвода од Единбург, роденденот оваа година го прославува само со својата сопруга, кралицата Елизабета II, поради пандемијата на коронавирусот....
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Мегзит стапува на сила на 31 март – Што по овој датум го очекува малиот Арчи?

Еспресо
Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл од 31 март официјално престануваат да дејствуваат како високи членови на британското кралско семејство. Според таа одлука...
Секојдневие

Здравје во чинијата: Њоки од палента кои веднаш ќе ви дадат сила (РЕЦЕПТ)

Igor
Пробајте го овој евтин, а одличен рецепт за њоки на малку поинаков начин. Состојки: – 400 грама палента – 1/2 лажичка сол – 4 големи...