15.8 C
Скопје
17:05 - 27 февруари, 2024

Ознака : кои

АстроХороскоп

Дали знаете кои се вашите среќни броеви? Хороскопот ќе ви открие…

Еспресо
Без разлика кои сте, сигурно имате среќен број. Можеби тоа е бројот на вашиот стан од детството, некои цифри од стариот телефонски број, или пак...
Uncategorized

ОДЛУКАТА Е ДОНЕСЕНА: Еве кои се најдобро облечените дами за 2019 година (ФОТО)

Слободен печат
Оваа година на топ листата со 25 најдобро облечени дами за 2019 година се појавија и некои нови и неочекувани имиња, додека познатите модни кралици...
Здравје

Во кои намирници има најмногу железо?

Слободен печат
Најдобар извор на железо се црвеното месо, јајцата, џигерот, и житариците. Исто така добри извори на железо се и сушеното овошје, мешункастите растенија и зелените...
Сцена

Нијанси кои асоцираат на успех и моќ: Со овие бои секоја комбинација изгледа скапо! (ФОТО)

Igor
Експертите откриваат кои бои секој аутфит можат да го направат луксузен и поскап. Постојат некои тонови кои сами по себе асоцираат на моќ и луксуз,...
ЛајфстајлСцена

Сте слушнале за „Самосвесен рап“? Никој нема, бидејќи Никол допрва ќе ни го презентира! (ФОТО)

Igor
Се сеќавате на Никол Ричи, ќерќата на познатиот Лионел Ричи? Заедно со Парис Хилтон, Ники дебутираше во реалното шоу „The Social Life“, за кое слободно...
ЛајфстајлСцена

За оваа БУЈНА ИНФЛУЕНСЕРКА полудеа славните фудбалери, а таа откри кои! (ФОТО)

Igor
Презгодната италијанска инфлуенсерка на Инстаграм ја следат 326 илјди луѓе, а за италијанските медиуми таа откри дека не и одолеале ниту бројни фудбалери. „Многумина ми...
Секојдневие

Британките полудеа по ТРЕТМАНОТ од 600 евра за кој велат дека им го СПАСИЛ ЖИВОТОТ

Igor
Колку и да сте „истренирани“ да носите високи потпетици, доколку во нив сте повеќе од неколку часа неизбежно ќе ве заболат стапалата. Дали сте се...
СценаХороскоп

Три хороскопски знаци со кои е најтешко да се биде во врска

Igor
Но да се биде во врска со еден од овие хороскопски знаци е вистински предизвик и ретки се оние кои со нив можат да издржат...
СценаХороскоп

Хороскопски знаци кои НЕ ЗНААТ што е тоа НЕРВОЗА!

Igor
Љубителите на хороскопот досега имаат направено голем број истражувања за да дознаат кои знаци ќе имаат долг и здрав живот. Ако сметате дека хороскопот и...
СценаХороскоп

Работи кои секој хороскопски знак БИ САКАЛ ДА ГИ СОКРИЕ од другите

Igor
Секој хороскопски знак има свои врлини и маани, како и многу несигурности предизвикани од лошите страни. Во продолжение прочитајте ги најголемите тајни на секој знак...