Tag : сите

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Шерон Стоун го покажа скриениот талент: Сликата која ја наслика ги воодушеви сите (ФОТО)

Еспресо
Како и многу луѓе ширум светот, така и Шерон Стоун се наоѓа во изолација со цел да се заштити од коронавирусот. Актерката настојува деновите во...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

„Откако ќе ги изедам сите залихи на благо за карантинот“ – Карлеуша позираше во бикини на Версаче во својот гардеробер (ФОТО)

Еспресо
Пејачката Јелена Карлеуша позираше во Версаче костим за капење во својот гардеробер, а описот на фотографијата ги насмеа сите… Пејачката на својот Инстаграм профил објави...
Ви Препорачуваме Здравје Совети

Сите го препорачаа токму овој начин за миење на рацете, а еве и доказ дека тој е најдобар! (ВИДЕО)

Еспресо
Во време кога оваа основна хигиенска навика за миење раце може да ни го спаси животот, токму нему можеме да му заблагодариме за откривањето на...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Наташа Беквалац им однесе намирници на родителите, а потоа упати апел до сите… (ФОТО)

Еспресо
– Мамо, тато ве сакам, напиша Беквалац… Наташа Беквалац во текот на пандемијата на коронавирусот покажа дека води сметка за своите родители Мира и Драгољуб...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

СИТЕ КАКО ЕДЕН: Светските ѕвезди се здружија во екот на пандемијата на коронавирусот и заедно го запеаа хитот на Ленон (ВИДЕО)

Еспресо
Додека целиот свет се бори против коронавирусот, актерката и манекенка Гал Гадот дојде до идеја да направи една креативна работа… Имено, таа се договори со...
Ви Препорачуваме Стил Тренд

Модна доминација на кралицата Ранија: Деловен стајлинг кој добро и стои на секоја жена! (ФОТО)

Еспресо
Доколу сакате да оставите добар впечаток, облечете се вака… Кралицата Ранија не престанува да воодушевува со своите модни избори. Последен во низата е сафари аутфитот...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Џејмс Франко во свој стил одговори за обвинувањата за секусално вознемирување – Сите сакаат реклама преку мене!

Еспресо
Сара Титер Каплан и Тони Гал во октомври минатата година го обвинија актерот Џејмс Франко (41) за непримерно сексуално однесување според студентките. Тие тогаш изјавија...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Беше Џејмс Дин за својата генерација, сите го обожаваа: Една година без легендарниот Лук Пери (ВИДЕО)

Еспресо
Во чест на славниот актер, кој го паметиме по улогата на Дилан Мекеј во серијата „Беверли Хилс“, магазинот „People“ изработи емотивно видео… На денешен ден,...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

Еспресо
Владата на Канада објави дека во иднина нема да издвојува никакви пари за обезбедување на принцот Хари и Меган Маркл. Безбедносните трошоци ќе бидат покриени...
Ви Препорачуваме Дестинации Лајфстајл

Патуваме во Австрија – Погледнете ги сите убавини за само 3 минути (ВИДЕО)

Еспресо
По две години снимање, Томас Покестајнер и Питер Јаблоновски создадоа фасцинантно видео кое ја прикажува убавината на нивната земја, Австрија. Видеото наречено „A Taste of...