22.8 C
Скопје
17:54 - 30 мај, 2024

Ознака : версаче

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Шакира со синовите на Ем-ти-ви видео-музичките награди: Милан и Саша дотерани во Версаче стил

Еспресо
46-годишната колумбиска пејачка Шакира ги донесе своите синови, 9-годишниот Милан и 7-годишниот Саша, на доделувањето на MTV Video Music Awards 2023.   View this post...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Тејлор Свифт блесна во „Версаче“ фустан: Триумф на Ем-ти-ви видео-музичките награди

Еспресо
Пејачката Тејлор Свифт го собори рекордот на музичката церемонија на MTV VMA ( Ем-ти-ви видео-музичките награди).   View this post on Instagram   A post...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Шакира доби подарок од Луис Хамилтон: Блуза „Версаче“ од 1.389 евра, специјалано нарачана од Донатела

Еспресо
Трката за ГН на Шпанија, која се одржа викендов, беше преполна со познати личности, а без сомнение една од оние кои го украдоа вниманието беше...
БалканСлајдерСцена

(ФОТО+ВИДЕО) ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ВО РОЗОВО ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ: Донатела Версаче е мојата маќеа

И. Т.
Поп ѕвездата Јелена Карлеуша деновиве повторно ги „распали“ социјалните мрежи објавувајќи секси фотографии од Дубаи каде ужива веќе неколку дена. Ѕвездата со нејзината последна објава...
СветСлајдерСцена

ЌЕ МЕНУВА ПРОФЕСИЈА: Дуа Липа главна ѕвезда на модната ревија на „Версаче“

И. Т.
Дуа Липа во петокот дебитираше на модната писта, и токму таа ја отвори и затвори модната ревија на брендот „Версаче“. Пејачката чекореше рамо до рамо...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

„Откако ќе ги изедам сите залихи на благо за карантинот“ – Карлеуша позираше во бикини на Версаче во својот гардеробер (ФОТО)

Еспресо
Пејачката Јелена Карлеуша позираше во Версаче костим за капење во својот гардеробер, а описот на фотографијата ги насмеа сите… Пејачката на својот Инстаграм профил објави...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Испиено лице, тенок струк и остри црти на лицето: Сличноста меѓу Донатела Версаче и нејзината ќерка ќе ве шокира! (ФОТО)

Еспресо
Испиено лице, тенок струк и остри црти на лицето, Донатела Версаче и нејзината ќерка Алегра се како близначки. Она што единствено се разликува кај нив...
Секојдневие

Кендал Џенер и Џенифер Лопез се новите заштитни лица на Версаче кампањата (ВИДЕО)

Слободен Печат
Кендал Џенер и Џенифер Лопез се заштитни лица за новата кампања на брендот Версаче. Колекцијата е инспирирана од злениот џунгла принт, истиот оној кој Џенифер...
Uncategorized

Британски модни награди: Никол ги откри градите, а Донатела ги покажа рацете без фотошоп! (ФОТО)

Слободен Печат
Вчера вечер во Лондон се собраа голем број познати личности и ѕвезди за да присуствуваат на British Fashion Awards во Royal Albert Hall, каде што...
ЛајфстајлСцена

Џеј Ло доби конкуренција! Нејзина колешка го облече познатиот зелен фустан! (ФОТО)

Igor
Многумина од нас се сеќаваат на тој февруари 2000 година кога актерката и пејачка Џенифер Лопез блесна на доделувањето на „Греми“ наградите во сега веќе...