13:55 - 19 април, 2024

Ознака : благо

Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) КУЛКУЛИ: Слатки кои се прават низ цела Индија за Божиќ

Еспресо
Кулкули се слатки кои се прават низ цела Индија за време на Божиќ. Тие се најпопуларни во регионот Гоа и можеби потекнуваат од португалската заедница...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ПОСНИ И ЗДРАВИ БАРОВИ ОД 3 СОСТОЈКИ: И во петок може да си ја задоволите желбата за благо

Еспресо
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм- профилот (martinascooking). Готви...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ БЛАГИ ПРЖЕНИ ЛЕПЧИЊА: Уживајте во нив со сладолед, слатко или нешто сосема трето!

Еспресо
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ОВЕСНИ БАРОВИ ОД 4 СОСТОЈКИ: Брзо, здраво, превкусно

И. Т.
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм- профилот (martinascooking)....
Дестинации и ДегустацииСлајдер

МАЛИ ТРИКОВИ: Како да го спасите јадењето ако е премногу луто, солено, кисело или благо?

И. Т.
Малите незгоди при готвење се случуваат секому, затоа важно е да знаете како лесно да ги поправите грешките. Ништо не е изгубено и јадењето може...
Дестинации и Дегустации

Погледнете зошто треба да го избегнувате чоколадото за време на пандемијата!

Еспресо
Високото ниво на шеќер во крвта, имунитетот го препознава како напад, па затоа произведува повеќе бели крвни клетки со цел да се ослободи од непријателот....
Дестинации и Дегустации

Нема да можете да им одолеете на овие прекрасни мафини со само четири состојки! (ВИДЕО)

Еспресо
Како и многу обожаватели на вкусни десерти, веројатно не сакате да поминувате часови подготвувајќи ги за време на летото. Ова е причината зошто во последниве...
Дестинации и Дегустации

Тропски мафини

Еспресо
Состојки: 2 јајца 150 грама маргарин 200 грама шеќер 100 грама кокосово брашно 500 грама обично брашно 5 банани 500 грама конзервиран ананас или еден...
Дестинации и Дегустации

Збогатете ја трпезата: Велигденска чоколадна торта

Еспресо
Состојки: За пандишпан: 4 јајца 200 грама шеќер 1 ванилин шеќер 150 милилитри масло за јадење 100 грама брашно 50 грама какао 1 прашок за...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

„Откако ќе ги изедам сите залихи на благо за карантинот“ – Карлеуша позираше во бикини на Версаче во својот гардеробер (ФОТО)

Еспресо
Пејачката Јелена Карлеуша позираше во Версаче костим за капење во својот гардеробер, а описот на фотографијата ги насмеа сите… Пејачката на својот Инстаграм профил објави...