Ознака : мафини

Гастро марифети

Нема да можете да им одолеете на овие прекрасни мафини со само четири состојки! (ВИДЕО)

Еспресо
Како и многу обожаватели на вкусни десерти, веројатно не сакате да поминувате часови подготвувајќи ги за време на летото. Ова е причината зошто во последниве...
Гастро марифети

Задолжително мора да го пробате нивниот вкус – Мафини со боровинки и банана (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Состојки: 2 јајца 200 грама шеќер 100 милилитри масло за јадење 100 милилитри млеко 1 ванилин шеќер 200 милилитри грчки јогурт 2 банани 1 лажица...
Гастро марифети

Идеални кога сакате брз оброк: Брзи и сочни пица мафини

Еспресо
Сакате да подготвите нешто брзо и вкусно, а немате идеја? Ние имаме еден сосема обичен рецепт за домашни пица мафини, кој откако ќе го пробате,...
Гастро марифети

Најдобриот чоколаден мафин: Фантазија од вкусови која не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Igor
Направете го ова популарно американско колаче на овој начин, ќе бидете воодушевени… Состојки: – 250 грама брашно – 150 грама шеќер – 40 грама какао...
Гастро марифети

Сочни и вкусни: Мафини со јогурт и боровинки (РЕЦЕПТ)

Igor
Брзи, лесни и најважно од сe, вкусни мафини нека бидат на вашето утрешно мени. Овој десерт е дури и повкусен од што изгледа, а за...