25.8 C
Скопје
13:34 - 25 мај, 2024

Ознака : тиква

Дестинации и ДегустацииСлајдер

Вкусни есенски колачиња со тиква

Еспресо
Состојки: 250 грама маргарин 1 лажица мед 200 грама шеќер 150 грама сечкани ореви 100 грама суво грозје 1 прашок за печиво 600 грама брашно...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПРЕВКУСНА ЧОРБА ОД ТИКВА: Ќе ве стопли, ќе ве размази, ќе ве воодушеви!

Ј.К.Д
На голема радост на сите вас – почнавме уште една прекрасна соработка со готвачка за која готвењето е уметност – Наташа Мустафа. (РЕЦЕПТ) НАТАША НИ НАПРАВИ...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Супа од тиква за вистинско есенско уживање!

Ирена Трајкова
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) УМЕТНИЦА ВО ЖИВОТ, УМЕТНОСТ НА ТРПЕЗАТА: Елена Николоска Цветковиќ ни подготви ролат од тиква

Ј.К.Д
Уметницата и мејк-ап артист Елена Николоска Цветковиќ, ни го разубавува денот со есенски рецепт, во нијанси на ова годишно време. -Есента ја обожавам најмногу поради...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) ДАВОР ПАНЧЕВСКИ ГОТВИ ЗА ВАС: Подгответе колач со тиква, едноставен рецепт во кој само ги мешате состојките и печете!

Кате Божиновска
Со Давор Панчевски подготвуваме колач со тиква. Пробајте го овој превкусен десерт на Давор и направете го готвењето забавно! Потребни состојки: – 180 г брашно...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииСлајдер

(РЕЦЕПТИ) ШЕФ БОБАН БИЛБИЛОВСКИ ЗА ВАС: Подгответе мафини и крем супа од кралицата на есента- тиквата!

Кате Божиновска
Најпопуларна периодов се чини е вкусната тиква со која се прават најубавите пити на светот, но таа може да се искористи и за многу други...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАФИНИ ОД ТИКВА СО ЦИМЕТ: Пречекајте ја есента со уживање

Еспресо
Во САД традиционално, есента се пречекува со храна со зачин на тиква и цимет, а омилен десерт што совшено ја спојува таа комбинација се мафините....
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) НАПРАВЕТЕ ВКУСЕН НАМАЗ ОД ТИКВА: Царица на есента полна со витамини и здравје

Кате Божиновска
Тиквата е вкусна, лесно сварлива и богата со нутриенти поради што своето место го наоѓа во многу јадења. Одлично оди со тост, крекери, како додаток...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ДИЕТА СО ТИКВА: Најслаткото слабеење е резервирано за есента

Еспресо
Нутритивните вредности на тиквата се добро познати, оваа кралица меѓу есенскиот зеленчук е богата со бета-каротин, одличен антиоксиданс е, го зајакнува имунолошкиот систем, а содржи...
Дестинации и Дегустации

Подгответе највкусен зимски сладолед од тиква

Слободен Печат
Уживајте во сите миризби на зимата и во омилениот десерт-сладоледот, но овојпат од тиква. Рецептот се подготвува многу едноставно. Потребни намирници – една помала тиква...