28.8 C
Скопје
23:41 - 4 јули, 2022

Категорија: Ви препорачуваме на СП

Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Меган Маркл за личното искуство со абортусот и за правото на абортус: „Се работи за физичка безбедност на жените“

Еспресо
Во разговорот за одлуката на Врховниот суд на САД да ја поништи историската пресуда Роу против Вејд, војвотката се сеќава на болката од нејзиниот спонтан...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Свет Слајдер Сцена

Зеленски се сретна со Бренсон, газдата на „Вирџин“: „Ричард, ти благодарам за подготвеноста да ни помогнеш“

Еспресо
Володимир Зеленски се сретна со Ричард Бренсон, сопственикот на Вирџин. „Светот и познатите луѓе продолжуваат да не поддржуваат“, пишува претседателот на Украина при објавувањето на...
Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо
За некоја што е во центарот на холивудската сцена речиси две децении, многу малку се знае за неа. Се разбира, меѓу крајот на 80-тите и...
Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо
Шпанската кралица Летиција беше домаќинка на гала вечерта и пречека над четириесет шефови на држави и влади со нивните сопружнички во Кралската палата во Мадрид....
Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Алкохол, дрога и обид за самоубиство на Машин Ган Кели, раперот спасен од Меган Фокс – открива новиот документарец

Еспресо
Во новообјавениот документарец за неговиот живот „Живот во розово“, Машин Ган Кели го откри обидот за самоубиство.  Параноја, злоупотреба на алкохол и дрога: во 2020...
Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Тревис Баркер итно примен во болница: Состојбата му е загрижувачка, Кортни Кардашијан е до него

Еспресо
Состојбата на Тревис Баркер е загрижувачка. Тапанарот на Blink-182 бил итно пренесен во болница. Покрај него е неговата сопруга Кортни Кардашијан. Според ТМЗ, во изминатите...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Свет Слајдер Сцена

Зеленски (пак) се сретна со Шон Пен во Киев: „Со свои очи виде каква е руската агресија, сега целиот свет ќе ја види“

Еспресо
Зеленски (пак) се сретна со Шон Пен во Киев: „Благодарам за поддршката“ Фотографии од средбата меѓу двајцата објави и кабинетот на украинскиот претседател. Украинскиот претседател...
Астро Ви препорачуваме на СП Лајфстајл Мала астро школа Секојдневие Слајдер

На оваа планета една година трае 13 часа, времето „брза“

Еспресо
Постои планета надвор од Сончевиот систем каде времето минува многу брзо: една година трае 13 часа. Тоа е најмладата егзопланета со ултра кратка орбита. Откриен...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Која е Урсула фон дер Лајен? Штитеничка на Ангела Меркел, мајка на седум деца и дама со став и андроген стил

Еспресо
Германка со ретро фризура која е лесна за одржување, љубителка на нежен накит, а кога облеката е во прашање нејзниот избор е комбинација на елегантен...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Лајфстајл Секојдневие Сцена

(ВИДЕО) Едни ја поистоветија со Роналдо кој го „дрибла“ Пике, други со Меси: Оваа антилопа изведе брилијантен „лажњак“

М. Р.
Лажњаци не изведуваат исклучиво луѓето на спортските натпревари, изведуваме сите ние во некоја прилика, а изведуваат и животните со цел да се спасат. Еден таков...