9.8 C
Скопје
23:39 - 26 февруари, 2024

(Фото) Елена Ристеска го покажа згодното тело во кратко фустанче на настап во Скопје

Обожавателите на Елена Ристеска во петокот имаа можност да уживаат на нејзиниот концерт во еден скопски ноќен клуб, каде по подолго време настапи во живо.

Таа ги испеа своите најголеми хитови, кои ја одбележаа нејзината дводецениска кариера, и на публиката ѝ приреди одлична забава.

„Прекрасна и емотивна вечер. Ви благодарам за преубавата атмосфера. До следниот пат…“, напиша таа на својот инстаграм-профил, споделувајќи ги своите впечатоци од настапот.

Фото: Инстаграм/Елена Ристеска

Ристеска важи за една од најубавите жени на македонската естрада, која и ден-денес восхитува со својата совршена појава.

Стилистката Теа Клинчарова се погрижи за нејзиниот изглед – кратко и светкаво фустанче, искомбинирано со црни високи потпетици.

Што се однесува до шминката и фризурата, за нив се погрижи нејзиниот долгогодишен соработник Даниел Николовски.

Фото: Инстаграм/Елена Ристеска

(Фото) Елена Ристеска: Си поминав грандиозно во Сараево, но ми фалеше Давор

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....