6.8 C
Скопје
00:34 - 21 април, 2024

Карлеуша од Дубаи „удри“ по атрактивната колешка: „Не пеам во кафеани за 30 луѓе“

Јелена Карлеуша одмара во Дубаи откако во претходниот период имаше многу деловни обврски.

И не го остава телефонот, па редовно им одговара на оние што ја прозиваат. Така еден корисник на платформата Икс (поранешен Твитер) забележал дека популарната Јелена седи дома и пишува твитови во кои плука по младите и успешни колешки.

Тој алудираше на Александра Пријовиќ која три пати ја исполнуваше белградската Арена, но и на Теа Таировиќ која настапува во САД.

Секако, штом го видела твитот, Јелена веднаш одговорила.

Таа директно ја нападнала атрактивната Теа.

-Поздрав од Дубаи, да одморам малку, издадов два брутални албуми, имав брутална промоција со 10.000 луѓе, го снимив најдобриот спот, се подготвува балканска турнеја. Во Америка јас не пеам по празни грил-кафе барови за 30 луѓе, туку гостувам на американски телевизии, нема потреба да се навредуваме ако сме неинформирани – одговори Карлеуша.

Слични објави

„Ајде веќе!“: Харис ѝ се дерел на Мелина пред сите, не сакал да дава изјави за медиумите

Еспресо

Единаесет милиони прегледи за 11 часа: Тејлор Свифт на најубав начин му оддаде почит на легендарниот филм, овој детаљ ги воодушеви сите

еспресо

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо
Се вчитува....