15.8 C
Скопје
18:03 - 27 февруари, 2024

Ознака : Елена Ристеска

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Елена Ристеска со коментар за немилиот настан: „Го гледам како обид да се извалка моето име“

Еспресо
Од вчера медиумите пишуваат за обидот за напад на пејачката Елена Ристека, од страна на жена, кој се случил завчера вечерта во скопскиот локал Интермецо...
Наши ФациСлајдерСцена

Зошто беше Елена Ристеска нападната? Не одговара дали ја познава девојката Е.Т

Еспресо
Поп пејачката Елена Ристеска завчера вечерта, во соцните часови – 2. и 30 минути по полноќ, во скопското трендовско кафуле Интермецо, била нападната со тврд...
Ви препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Елена Ристеска го покажа згодното тело во кратко фустанче на настап во Скопје

Еспресо
Обожавателите на Елена Ристеска во петокот имаа можност да уживаат на нејзиниот концерт во еден скопски ноќен клуб, каде по подолго време настапи во живо....
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуЛајфстајлНаши ФациСлајдерСтилСцена

(Фото) Елена Ристеска: Си поминав грандиозно во Сараево, но ми фалеше Давор

Милица Џаровска
Елена Ристеска е пресреќна по патувањето во Босна и Херцгеговина, каде што минатата недела имаше два настапи еден по друг, во Сараево, и во Бања...
Наши ФациСлајдерСцена

(Видео) Елена Ристеска запеја за роденденот на „Поточиња“: Песна за сите мајки

Еспресо
Детскиот фестивал Поточиња ќе го прослави наскоро јубилејниот 20 роденден, а по тој повод Елена Ристеска и хорот Поточиња на публиката ѝ подарија песна полна...
Наши ФациСлајдерСцена

Елена Ристеска од Херцег Нови порачува: Следен проект- нова музика од мене

Еспресо
Од 26 до 28 јуни во Херцег Нови се одржа фестивалот „Наше море, наше скале“, на кој учествуваше и нашата пејачка Елена Ристеска. „Заврши долгонајавуваниот...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ЕЛЕНА РИСТЕСКА ПОВТОРНО ВО ФОКУСОТ НА ВНИМАНИЕТО: Заедно со Џорџе Давид пејачката ќе биде дел од комисијата на фестивалот „Наше море, наше скале”

Еспресо
Нашата позната поп пејачка Елена Ристеска редовно споделува фотографии на социјалните мрежи од нејзините најнови ангажмани, а последно сподели и информација околу нејзиното жирирање на...
Ви препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) Елена Ристеска прогласена за личност на годината во светот на поп музиката во Србија

Ирена Трајкова
Уште од моментот кога се појави на македонската музичка сцена, Елена Ристеска важи за ѕвезда која остана доследна на својот талент и стил. Нашата популарна...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

(ФОТО) ЕЛЕНА РИСТЕСКА НАГРАДЕНА ВО ТУРЦИЈА: Заедно со Ханка Палдум и Биг Мама прогласени за најдобри претставници на својата земја во светот

Еспресо
Македонската популарна пејачка Елена Ристеска на социјалните мрежи сподели фотографии од фестивал во Истанбул, Турција, под името „Best of Rumeli“. Елена ја доби наградата „Најдобар...
Наши ФациСлајдерСцена

ЕЛЕНА РИСТЕСКА СО ЕМОТИВНА ОБЈАВА ВО СПОМЕН НА НЕЈЗИНИОТ ТАТКО: Не сакам да прифатам дека те нема

М. Р.
Загубата на родител е најтешката ситуација со која се соочува еден човек и колку и да поминува време, празнината што останува не може да биде...