7.8 C
Скопје
21:06 - 20 февруари, 2024

(Фото) Никогаш видени фотографии на Пријовиќ и менаџерот: Се зборуваше дека се љубовници

Александра Пријовиќ моментално е најбараната музичка ѕвезда од помладата генерација во регионот.

За нејзиниот успех покрај сопругот Филип Живојиновиќ, мајката на Прија, Борка Михајловиќ и таткото Недељко Пријовиќ, заслужен е и нејзиниот менаџер Данијел Блажиќ Блашко.

инстаграм

Тој е долгогодишен соработник на пејачката кој закажува настапи низ регионот и ја води нејзината професионална кариера. Тие двајца соработуваа од самиот почеток на кариерата на Александра.

Тоа го поткрепуваат и бројни фотографии кои можат да се видат на Инстаграм профилот на Блашко. Според нејзините блиски луѓе, Данијел уште од првиот ден верувал во нејзиниот успех и бил со неа и во подеми во падови.

Александра спаѓа во онаа група на девојки кои ја ценат лојалноста и посветеноста и никогаш не посакала да му го сврти грбот на Блашко. Како и во секој бизнис, имаше различни ситуации, но тие успеаја да ги решат сите потешкотии на патот до успехот. Како што дознава српски Курир од “сигурни извори“, кога Прија почнала да се искачува на врвот, многу менаџери почнале да се грабаат за неа, но таа останала доследна дека само Блашко кои продолжува и денес да ѝ закажува настапи и концерти. Прија никогаш не сакаше да го промени својот тим. А и за Блашко може да се слушне дека чесен, фер и коректен естраден менаџер.

инстаграм

Инаку, неодамна наводно се случил инцидент на гламурна забава во Белград кога наводно се степале Филип Живојиновиќ и Блашко.

Прикзната дека Прија го изневерува Филип со менџерот била пласирана од нејзина колешка.

„Александра многу се потресе поради таа приказна, зашто цел град бруи за тоа, нема кој не ги побара неа и Филип за да праша за што станува збор. Таа приказна дека таа го изневерува Филип со Блашко е пуштена уште пред две години. Меѓутоа, сега повторно стана актуелно тоа, и уште дека Блашко и Филип се степале“, вели извор близок на пејачката.

Слични објави

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо
Се вчитува....