25.8 C
Скопје
13:34 - 25 мај, 2024

Ознака : Торино

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) Констракта се огласи по финалето: 70 дена ги миев рацете

М.Р.
Претставничката на Србија Ана Ѓуриќ Констракта го зазеде петтото место во финалето на овогодинешниот Избор за песна на Евровизија. Нејзината песна „In Corpore Sano“ за...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) Андреа главна тема на „Твитер“: Социјалната мрежа „гори“ откако државното знаме заврши на земја

М.Р.
Младата пејачка е масовно критикувана од страна на својот народ кој својот револт и разочараност активно го искажува преку социјалните мрежа откако Андреа го фрли...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Андреа Коевска се изјасни зошто го фрлила знамето: „Држи“ ли извинувањето? Јавноста продолжува со реакции! Дали ќе следи најстрого санкционирање на македонската делегација за овој скандал?

Еспресо
По синоќешните жестоки реакации на македоската јавност на видео-снимката на која се гледа како макаедонската претставничка на Евровизија го фрла македонското знаме во Торино, каде...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Скандалозен гест на Андреа во Торино: Порака? Што ќе ми е знамево (и земјава)

Еспресо
Без разлика на нејзината младост, збунетост или „глумење лудило“, македонската претставничка на изборот на песна на Евровизија, во Торино јавно си го покажа ставот кон...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоСлајдерСцена

(ФОТО+ВИДЕО) КОНСТРАКТА ЛЕТА ЗА ТОРИНО: Погледнете во што е облечена српската претставничка!

М.Р.
Претставничката на Србија, Ана Ѓуриќ Констракта, свечено беше испратена на Евровизија во Торино, Италија.   View this post on Instagram   A post shared by...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Украина ќе настапи на ЕВРОВИЗИЈА само ако војната заврши! Оркестарот Калуш се, за сега, на безбедно, го снимаат настапот кој ќе се емитува виртуелно во Торино

Еспресо
Оркестарот Калуш одлучи да не излезе на сцената, освен ако Русија дефинитивно не ја прекине инвазијата. Во спротивно, изведбата ќе биде виртуелна.   View this...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЕВРОВИЗИЈА 2022: Македонците гласаат, погледнете кои ни се конкурентки од Шпанија и Албанија

Еспресо
66-тото издание на Евровизија годинава ќе се случува во Торино, Италија, од 10 до 14 мај. Музичкиот настан ќе се одржи под слоганот Звукот на...