25.8 C
Скопје
23:27 - 29 јуни, 2022

Ознака : андреа

Наши Фаци Слајдер Сцена

Андреа не успеа да се пласира во големото финале на Евросонг, ова се десетте земји што ќе настапат во сабота

Еспресо
Андреа за жал го заврши своето патешествие на Евросонг откако не успеа да се пласира во големото финале. Десетте земји што се пласираа во финалето...
Наши Фаци Слајдер Сцена

Андреа со одличен настап во полуфиналето на Евросонг

Еспресо
Нашата претставничка на Изборот за песна на Евровизија, Андреа Коевска, го заврши својот настап во првата полуфинална вечер. По одличната изведба на песната Circle, публиката...
Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) Дарко Влогс со порака до Андреа Коевска: Познатиот јутјубер и посочи примери како требала да постапи со државното знаме!

М. Р.
Нашата овогодинешна евровизиска претставничка Андреа Коевска е главна тема на сите медиуми по нејзината постапка со државното знаме на официјланото појавување во Торина на тиркизниот...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) Андреа главна тема на „Твитер“: Социјалната мрежа „гори“ откако државното знаме заврши на земја

М.Р.
Младата пејачка е масовно критикувана од страна на својот народ кој својот револт и разочараност активно го искажува преку социјалните мрежа откако Андреа го фрли...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

КОЈА Е ОДЛУКАТА НА МРТ ОТКАКО АНДРЕА ГО ФРЛИ ДРЖАВНОТО ЗНАМЕ НА ЗЕМЈА: Јавниот сервис се оградува скандалозно однесување на нашата евровизиска претставничка!

Еспресо
Јавниот сервис ја разгледува можноста за повлекување на нашата претставничка на Евровизија, Андреа Коевска, којашто за време на фотографирањето во Торино го фрли на земја...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

Скандалозен гест на Андреа во Торино: Порака? Што ќе ми е знамево (и земјава)

Еспресо
Без разлика на нејзината младост, збунетост или „глумење лудило“, македонската претставничка на изборот на песна на Евровизија, во Торино јавно си го покажа ставот кон...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

Како да се разбере Евровизија и што да очекуваме од Андреа „со најубавата насмевка меѓу претставниците“

Ј.К.Д
Најгледаниот неспортски настан во светот е состав од куп противречности. Се нарекува себеси аполитичен европски натпревар за песна, но не сите учесници се Европејци, па...
Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) АНДРЕА СТАПНА НА ЕВРОВИЗИСКАТА СЦЕНА: Нашата претставничка ја имаше првата проба во Торино!

М.Р.
Андреа Коевска, нашата претставничка на овогодинешниот избор на песна за Евровизија пред два дена пристигна во Торино. Вчера нашата претставничка ја имаше првата проба на...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

КОНСТРАКТА падна на обложувалниците, а нашата АНДРЕА?

еспресо
Песната на српската претставничка на Евровизија во Торино, Ана Ѓуриќ Констракта „In corpore sano“, која инаку е фаворит меѓу претставниците за Евросонг од порнашените ју-републики,...
Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) Андреа со моќен настап на предевровизискиот концерт во Израел

Еспресо
Андреа Коевска, нашата претставничка за Евровизија, на покана на организаторот на традиционалниот предевровизиски музички настан „Israel Calling“, отпатува за Израел, каде што имаше одличен настап....