15.8 C
Скопје
22:08 - 19 мај, 2022

Автор : М. Р.

1666 Вести - 0 Коментари
Интима Лајфстајл

Психолог открива дека машко – женско пријателство не постои

М. Р.
Антонија Абеј од Државниот универзитет во Вејн, социјален психолог специјализиран за врски, даде свое мислење по истражувањето. Во едно американско истражување, мажите и жените биле...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Сцена

(ФОТО) Тетоважите на Криси Тајген, Хејли Бибер и Аријана Гранде се вистински хит: Летен тату-тренд кој ги преплави социјалните мрежи

М.Р.
Криси Тајген, Хејли Бибер, Аријана Гранде и многу други познати и непознати жени во последен период имаа нешто заедночко, а тоа е новата популарна тетоважа...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Сцена

(ФОТО) Поранешното момче на Цеца се прегрнува со оваа пејачка: Сандра била гостинка на роденденската прослава на Боогдан!

М. Р.
Богдан Срејовиќ и Цеца Ражнатовиќ ја прекинаа врската една година и набрзо и двајцата продолжија со секојдневниот живот. Оттогаш, Богдан е постојано во контакт со...
Интима Лајфстајл

Колку години треба да биде постар мажот од жената за таа да биде среќна во љубовната врска?

М.Р.
Бакнувањето може да биде комплицирано, но другите работи ќе бидат многу поедноставни кога ќе разберете што сакате од една врска. Се чини дека жените најмногу...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Сцена

(ФОТО) Харис Џиновиќ за својата ќерка: Не треба да се фотографира како старлета

М.Р.
Пејачот неколку пати зборуваше за својата ќерка Џуна која е многу популарна на социјалните мрежи.   View this post on Instagram   A post shared...
Здравје Семејство

Внимателно: Кога се воведува мед во бебешката исхрана?

М.Р.
Медот е докажано корисен производ што има благотворно дејство за целиот организам. Може да се користи како храна или да се додаде во разни јадења...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации

Предлог за денешениот ручек: Риба на медитерански начин

М. Р.
Ова прекрасно сончево попладне, посветете го на домашните и уживајте заедно во подготовката на семејниот ручек. Наш предлог е филети риба подготвени на медитерански начин. ...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Крис Рок може да биде следниот домаќин на Оскарите: Вил Смит нема да биде присутен на настаните на Академијата во следните 10 години

Еспресо
Крис Рок би можел и да биде домаќин на Оскарите во 2023 година, откако на церемонијата оваа година доби шлаканица од Вил Смит, објави „ABC“....
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

Откриваме: Kолку Констракта заработила досега од својот мегахит?

М.Р
Ана Ѓуриќ Констакта се пласираше на високото петто место на овогодинешниот Избор на песна за Евровизија. Претставничката од србија се стекна со голема популарноста претставувајќи...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Сцена

(ВИДЕО) Анастасија Ражњатовиќ во теретана: Гени, но и напорни вежби за витко тело

М.Р.
Ќерката на Светлана Цеца Ражњатовиќ, покрај бројните деловни обврски, активно се грижи и за својата линија. Анастасија сериозно си ја сфати работата, па годината ја...