4.8 C
Скопје
06:52 - 27 февруари, 2024

Ознака : Драгана Мирковиќ.

БалканСлајдерСцена

Голема прослава во домот на Драгана Мирковиќ: Среќата ја сподели со сите, се однесува на нејзиниот син!

Еспресо
Српската пејачка Драгана Мирковиќ сподели убава вест на својот инстаграм-профил. Нејзиниот син Марко Бијелиќ денеска го слави својот 23 роденден, а гордата мајка јавно му...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Од каде му се парите на сопругот на Драгана Мирковиќ? Целиот имот ѝ го префрлил на пејачката, а бизнисот му цвета

Еспресо
Фолк-пејачката Драгана Мирковиќ викендов одржа два големи солистички концерти во белградска арена и прослави 40 години од својата кариера. Познато е дека нејзиниот сопруг Тони...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Девојките луди за синот на Драгана Мирковиќ: Пред концертот, пејачката ги покажа децата

Еспресо
Пејачката Драгана Мирковиќ го одржа својот прв концерт во белградска арена, каде прослави 40 години од својата кариера, ги испеа најголемите хитови, ја собра на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Јелена Карлеуша ги откажала сите обврски поради Драгана Мирковиќ: Еве што ѝ порача

Еспресо
Поп дивата Јелена Карлеуша јавно ѝ се обрати на колешката Драгана Мирковиќ, а причината за нејзиното обраќање е прекрасна. Драгана закажа два концерти во Старк...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Драгана Мирковиќ слави 56 роденден: Синот и ќерката ѝ упатија емотивна честитка

Еспресо
Српската пејачка Драгана Мирковиќ денеска го слави својот 56. роденден. Многу обожаватели преку социјалните мрежи ѝ испратија роденденски желби на регионалната музичка ѕвезда. На Инстаграм...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Тага во семејството на Драгана Мирковиќ: Ѝ починала свекрвата седум дена пред концертот во Арена

Еспресо
Драгана Мирковиќ и нејзиното семејство минуваат низ еден од најтажните денови бидејќи мајката на Тони, Марта починала во текот на ноќта. Австрискиот бизнисмен на социјалните...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Лепа Брена во солзи: Се расплака додека пееше со Драгана Мирковиќ

Еспресо
Драгана Мирковиќ ги воодушеви фановите во Бугарија на нејзиниот голем солистички концерт. Кон крајот на концертот, на сцената ѝ се придружи и специјалната гостинка Лепа...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Драгана Мирковиќ најпосле прозборе за односот со Лепа Брена: „Неправдата е нешто што боли“

Еспресо
Драгана Мирковиќ наназад неколку децении важи за една од најголемите музички ѕвезди на Балканот. Овој статус го ужива и Лепа Брена, а многумина се прашуваа...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Има само еден услов: Без оваа работа Драгана Мирковиќ нема да ги одржи концертите во Белград

Еспресо
Познатата српска фолк-пејачка Драгана Мирковиќ, чија слава не згаснала четири децении, интензивно се подготвува за два спектакли во белградската арена, кои ќе бидат увертира за...
БалканСцена

Јелена Карлеуша за почетоците: Драгана Мирковиќ ми позајми пари за првиот албум

Еспресо
Српската пејачка Јелена Карлеуша е една од од оние познати личности која е позната по својот „остар“ јазик и многу често е во центарот на...