36.8 C
Скопје
16:47 - 18 јуни, 2024

Ознака : калории

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Како да ги согорите најкалоричните производи? Крофните ќе ги „истопите“ со 45-минутно возење велосипед

Еспресо
На топ листата на производи чија калориска вредност неретко ја потценуваме се наоѓаат крофните, помфритот, поедини видови сирење, кексите, како и кафето со млеко. На...
Здрави навикиЗдравје

Исхраната од нашите предци: Протоколот на липосукциска исхрана вклучува консумирање здрави масти и протеини

Комерцијален текст
Оваа програма на исхрана нема никаква врска со операцијата липосукција, освен што има заедничка цел – брзо да ги стопи мастите во организмот. Затоа е...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) ЗА 24 ЧАСА УСПЕАЛ ДА ВНЕСЕ 10.000 КАЛОРИИ, НО Ѝ ДА ГИ ПОТРОШИ: Погледнете го лудиот потег на овој јутјубер

М.Р.
Влогерот „Erik The Electric“ одлучи да го прифати сè попопуларниот предизвик на Јутјуб: согорување 10.000 калории за еден ден додека внесува 10.000 калории истовремено. „Сигурно...
Здрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НАЈЛУТ НЕПРИЈАТЕЛ НА ВИШОКОТ КИЛОГРАМИ: Со овој природен сок ќе ги стопите и најупорните масти

Еспресо
Овој здрав природен сок од домати, лимон, ѓумбир, целер и лута пиперка е најлут непријател на мастите. Пијте од него по една чаша наутро. Сите...
БалканВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ВИДЕО) ИЗГЛЕДОТ НИКОЈ НЕ ГО ЧУДИ: Србинот Миша јаде 150 јајца неделно и кило месо дневно

Еспресо
Миша Бачулов, поранешен кик-боксер на Србија, откри како ја одржува врвната форма и денес, кога заврши со оваа тешка боречка вештина. Во овој момент тој...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

КАЛОРИИТЕ СЕ НЕПРИЈАТЕЛ? 7 знаци дека имате нездрав однос кон храната

Еспресо
Најмала промена на планот во исхраната ве вознемирува Се обидувате да се храните здраво цела недела, а потоа некој ве кани на пица. Ако тоа...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

НУТРИЦИОНИСТКА ОДГОВАРА: Дали ајварот дебелее? А, која зимница е најздрава?

еспресо
Со оглед на тоа дека овие денови секој дел од градот мириса на печени пиперки, многумина од нас кои се на специфичен режим на исхрана...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ПРОВЕРЕНО: Проверете колку може да се здебелите за еден ден

Ј.К.Д
Веројатно се обидувате да јадете релативно здрава храна и што повеќе да бидете активни. Но некои денови не можете да бидете дисциплинирани. На крај на...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЗУМБА, АЕРОБИК, ТРЧАЊЕ…? Еве со што се трошат најмногу калории!

Еспресо
Истражувањето кое доаѓа од Оксфорд ја разрешува конечно дилемата со која аеробна активност се согоруваат најмногу калории. Тоа е зумбата. Научниците тврдат дека токму зумба...
Здрави навики

ВИДЕО: Петминутен тренинг на пилатес топка – Согорува стотина калории и го затегнува стомакот!

Еспресо
Доколку сте редовни и упорни, резултатите не можат да ви побегнат… Пилатес топката е еден од најпопуларните реквизити за вежбање, бидејќи може да ја зголеми...