Ознака : Јутјубер

Свет Сцена

Познатиот јутјубер „PewDiePie“ е прогласен за најубав маж за 2020 година

Еспресо
Познатиот јутубер „PewDiePie“ беше прогласен за маж со најубаво лице во 2020 година, според традиционалниот избор на „TC Candler“ и независни критичари. Списокот беше објавен...
Наши Фаци Слајдер Сцена

ВИДЕО | Тијана Дапчевиќ: Тоа што ќе се легализира марихуаната во Македонија е многу добро!

Васко Спасоски
Тијана Дапчевиќ е гостинка во новиот „Карпул-караоке“ на најпознатиот јутјубер Стефан Лазаров. Како што знаете, Стефан во соработка со порталот „Еспресо.мк“ беше неколку дена во...
Наши Фаци Слајдер Сцена

ВИДЕО | Драма во Чаир: На познатиот јутјубер Стефан Лазаров му вперија пиштол во глава!

Васко Спасоски
Постои нешто што се вика карма и таа е тука, можеби е бавна, но кога тогаш ќе ве стаса… Вака некако може да се опише...
Балкан Сцена

Го прашаа Аца Лукас дали знае кој е Бака Прасе: Неговата реакција и одговор ќе ве насмее до солзи! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Фолк-ѕвездата Аца Лукас се шокираше кога во една црногорска емисија му поставија прашање за моментално најпознатиот српски јутјубер – Богдан Илиќ или познат како „Бака...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Урнебесна средба на Лепа Брена и јутјубер – Пејачката само го погледна, а неговата реакција е хит (ВИДЕО)

Еспресо
Младиот јутјубер Андрија Јо се сретна со фолк ѕвездата Лепа Брена очи во очи, а судејќи според неговите реакции тоа за него беше изненадувачки, трауматично...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Омилен и во Македонија: Српскиот јутјубер Бака Прасе се пофали дека купил уште едно Порше – интернетот изгоре!

Васко Спасоски
Најпознатиот српски јутјубер – Богдан Илиќ или познат како Бака Прасе, неретко на својот канал на Јутјуб се фали со скапоцените работи кои ги купува....