25.8 C
Скопје
18:35 - 25 јуни, 2024

Ознака : куќа

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Детали за грабежот на куќата на Тома Здравковиќ: Украдени се бизарни работи!

Еспресо
Родената куќа на Тома Здравковиќ во селото во близина на Лесковац, Печењевце, беше ограбена пред неколку дена. На новогодишната ноќ, крадците ја искршиле вратата од...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ова е родната куќа на Јована Јеремиќ, тука е и кафеаната на татко ѝ: Водителката е од работничко семејство

Еспресо
Јована Јеремиќ ужива во среќна врска со бизнисменот Драган Станковиќ, кој има ланец пекари.   View this post on Instagram   A post shared by...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ова е куќата на Ацо Пејовиќ, „грми“ од луксуз: Се шпекулира дека вреди 800.000 евра

Еспресо
Вилата каде што живее популарниот пејач, заедно со семејството, се шпекулира дека вреди околу 800.000 евра, а освен со пространиот ентериер, Пејовиќ може да се...
СветСлајдерСцена

(Фото) Џенифер Лопез ја продаде својата куќа за 34 милиони долари: Еве како изгледа луксузниот имот

Еспресо
54-годишната американска пејачка и актерка Џенифер Лопез, откако се омажи за Бен Афлек и заедно купија луксузен имот за 60 милиони долари, одлучи да ја...
СветСлајдерСцена

(Видео) Кајли Џенер ја покажа вилата од 36 милиони: Клавир среде соба, а појма нема од свирење

Еспресо
Минатиот викенд Кајли Џенер објави видео на ТикТок во кое покажува како изгледа нејзината палата, но реакцијата на фановите беа поделени, а повеќето беа разочарани....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Џенифер Лопез и Бен Афлек конечно купија дом, со 12 спални соби и 24 бањи во Беверли Хилс: Еве ја и ексклузивната цена

Еспресо
Џенифер Лопез и Бен Афлек купија дом во Беверли Хилс по речиси една година потрага по совршен дом, пишува TMZ. Според ТМЗ, парот платил 60,85...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ѕирнете во домот на Сека Алексиќ во Стара Пазова: Базен, тропска оаза и 450 квадратни метри чист луксуз

Еспресо
Сека Алексиќ го користи секој слободен момент да го помине со семејството. Со сопругот Вељко Пиљикиќ и синовите Јаков и Јована, Сека создала семејно гнездо...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Лепа Брена и Боба во паника, вилата ќе им ја урнат ако не донесат документи: „Вложија огромни пари, а дивоградба е“

Еспресо
Како што открива извор близок до пејачката, таа на секој начин се обидува да го реши проблемот со дивоградбата на куќата, поради што ги ангажирала...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Еве каде живее Шакира со децата во Мајами: Куќата од соништата има шест спални соби, седум бањи, две дневни, базен…

Еспресо
Шакира најпосле се пресели со двете деца во Мајами, оставајќи ги спомените за поранешниот партнер Пике, во Барселона, а многумина се љубопитни каде сега ќе...
СветСлајдерСцена

(Фото) На Џенифер Лопез и Бен Афлек конечно им се погоди куќа: Безобразно раскошна, по двојна цена од претходната!

М.П
Бен Афлек и Џенифер Лопез планираат да купат замок во престижната станбена област Пацифик Палисајдс во Калифорнија, известува ТМЗ. Двојката одбила замок вреден 34 милиони...