18:42 - 20 април, 2024

Ознака : Босна и Херцеговина

ИнтимаЛајфстајлСлајдер

УТРОВО НОВ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА: Тлото не мирува!

Еспресо
Утринава уште еден силен земјотрес бил почувствуван на тлото во Босна и Херцеговина со јачина од 06.27. Според првите информации тој бил со јачина од...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдерСцена

СЕВЕРИНА СО ПОДДРШКА НА УКРАИНА, АМА И НА БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА: Еве како се дотерала за концертот во Брчко и зошто баш така!

еспресо
Веќе два дена се зборува за стајлингот на Северина Вучковиќ на неодманешниот концерт, а таа сега и официјално се обрати на Инстаграм и ја објасни...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СИ ИЗГРАДИЛ РОТИРАЧКА КУЌА: Точно на границата помеѓу Хрватска и Босна и Херцеговина

И. Т.
Војин Кусиќ од Србац, град во Босна и Херцеговина на границата со Хрватска, изградил ротирачка куќа. „Кога работев на семејната куќа, мојата жена ми рече:...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Во Босна не веруваат колку гласови добила на изборите инфлуенсерка со 177.000 следбеници!

Васко Спасоски
На Инстаграм ја следат 177.000 луѓе, но кога требаа да го заокружат нејзиното име на изборите во Босна и Херцеговина, тоа го направиле само 88...
БалканСлајдерСцена

Се дружеа и ја пееја „Црне косе“: Ханка Палдум откри што му кажала на Новак Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Тенисерот Новак Ѓоковиќ треба дена беше во посета на Високо во Босна и Херцеговина и во таа прилика ја запозна пејачката Ханка Палдум. Двајцата заедно...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Ретко кој го може ова: Колегите ќе му подзавидат на Саша Ковачевиќ поради ваквиот успех! (ФОТО)

Васко Спасоски
Популарниот српски пејач Саша Ковачевиќ ги израдува своите фанови со две нови песни – „Пантера“ и „Моја малена“. Судејќи по реакцијата на фановите, како и...