30.8 C
Скопје
14:08 - 10 август, 2022

Ознака : леб

Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации

Време е за ручек: Тајната на сочните домашни ќофтиња

М.Р.
Нема ништо поубаво од вкусно подготвени топчиња од мелено месо кои се сочни, полни со арома и вкус, а ако се испечени на скара, надополнети...
Uncategorized

Доколку сте алергични на глутен користете брашно од амарант

М.Р.
Ако веќе сте пробале амарант или уште попознат како штир и не ве воодушевил неговиот вкус, потребно е да знаете дека тој содржи многу корисни...
Дестинации и Дегустации

Зошто не треба да јадете тазе леб?

М. Р.
Мирисот на тазе печено лебче е неодолив. Асоцира на дом, топлина, вкусна гозба и пријатни моменти покрај семејната трпеза. Тазе испечениот леб ве мами веднаш...
Дестинации и Дегустации

Леб од кисело тесто: Повеќе нема да ви биде тешко по секое изедено парче леб

М.Р.
Знаеме дека лебот не е најздрава храна за нашето тело, но ако не можете без него, најдобро е да го изберете оној тип на леб...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Слајдер

(ВИДЕО) РЕЦЕПТ ЗА ДОМАШЕН ЛЕБ СО ПУТЕР: Воздушен и мек, а притоа останува свеж три дена!

М.Р.
Ова саботно попладне искористете го да направите еден популарен рецепт за домашен леб со путер. Традиционално се прави со путер, но може и со маргарин,...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

Велигденски лепчиња со кандирано овошје: РАДОСТ НА ТРПЕЗАТА, ЕДНОСТАВЕН РЕЦЕПТ

Еспресо
Ако сакате да внесете вистинско празнично задоволство на велигденската трпеза, пробајте го овој едноставен рецепт. Намирници – 1 кг брашно, 3 јајца плус 2 жолчки,...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Мартина ни носи рецепт за леб со маслинки

Ј.К.Д
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Здрави навики Здравје Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ТРИ ПОЗИТИВНИ ПРОМЕНИ: Ќе ги почувствувате откако ќе се откажете од белиот леб барем на еден месец!

Еспресо
Лебот за многумина е омилена намирница без која не можат да го замислат ниеден оброк. Оваа бомба од јагленохидрати доаѓа во различни форми од кои...
Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(ФОТО) ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ: Најздравиот домашен леб без брашно со јатки и семки!

Ј.К.Д
На наше задоволство и чест, страничките на еспресо.мк ги разубавува и популарниот шеф Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“ („Cooking with Branko“). Овојпат шеф...
Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА МАРИЈА ИСАИЛОВСКА: Низ цвеќињата што ги одгледува и боите што ги собира од денот, создава слатки чудесии!

Ана Голејшка Џикова
Марија Исаиловска е од оние луѓе која низ цвеќињата што ги одгледува и боите што ги собира од денот, создава слатки чудесии, кои во моментов...