10.8 C
Скопје
19:43 - 20 април, 2024

(Фото) Зошто Констракта месеше леб на сцена: „Поздрава сум, имам и здравствена книшка…“

Пејачката Ана Ѓуриќ Констракта во втората полуфинална вечер на Евровизија ја испеа својата песна „Ново, боље“, а фановите се воодушевени од сценскиот настап.

Сите забележаа дека Конструкта меси леб на сцената и дека кореографијата е неодоливо слична на старата (ин корпоре сано), но многумина не ја сфатија симболиката зад нејзиниот настап.

Таа со својата песна повикува на „ново и подобро“, а со својата речиси иста кореографија како од предминатата година, изгледа уметницата сака да им каже на сите дека треба да бидат тоа што се и дека луѓето понекогаш претеруваат во своите аспирации за нешто ново и подобро.

– Ниту ново, ниту подобро – е пораката што во еден момент се појавува.

По настапот во „зелената соба“, Констракта коментираше како се чувствува, а дополнително го појасни својот настап:

-Поздрава сум. Станувам се поздрава и поздрава додека не умрам. Имам здравствена книшка. Мислам дека ова е важен фестивал и убаво место за промовирање музика, пренесува српски Курир.

Таа рече дека има и нешто ново на сцената, а тоа е дрвениот сад за месење леб:

– Ја донесов од познатото село Грибовац, од прабаба ми Ребека која живеела 103 години, а и Констракта сака да живее 103 години, направете нешто – се пошегувала Констракта и додала дека дрвениот сад за месење леб бил стар и ѝ припаѓал на прабабата на Констракта.

(Видео) Констракта меси тесто за Евровизија: Настапот привлече големо внимание, „ново, подобро“

 

Слични објави

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо
Се вчитува....