8.8 C
Скопје
09:11 - 18 април, 2024

Ознака : Констракта

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Северина јавно ѝ се обрати на Констракта: Таа загуби на „Дора“ па директно ја коментираше српската пејачка

Еспресо
Србија официјално ги избра своите финалисти на Евровизија, а бројни јавни личности јасно го одбраа својот фаворит. Анастасија Ражнатовиќ ја поддржа Теја Дора, нејзината мајка...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Зошто Констракта месеше леб на сцена: „Поздрава сум, имам и здравствена книшка…“

еспресо
Пејачката Ана Ѓуриќ Констракта во втората полуфинална вечер на Евровизија ја испеа својата песна „Ново, боље“, а фановите се воодушевени од сценскиот настап. Сите забележаа...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Зошто за една објава да земам пет илјади евра?“: Констракта во одбрана на луѓето кои чесно си го вадат лебот

Еспресо
Уметницата Ана Ѓуриќ, попозната како Констракта, стана многу популарна, а различни фирми на социјалните мрежи ѝ нудат бројни соработки. Како што сега истакнува Констракта, таа...
БалканСлајдерСцена

Констракта со конкретно прашање до родителите на ученикот кој уби соученици: „Кои се тие ситуации…“

Еспресо
Поради страшната трагедија која утрово се случи во Белград, целиот регион е во жалост. 14-годишен ученик влегол вооружен во училиштето и почнал да пука околу...
БалканСлајдерСцена

Констракта открива во какво сродство е со Лук Блек: „Можеби метафорично сум му тетка”

М.П
Откако Србија го избра својот претставник за претстојниот Евросонг, тамошната јавност зборува и негодува за Лука Ивановиќ, попознат како Лук Блек, кој ќе ги брани...
БалканСлајдерСцена

EXIT го претставува Winter Flower за Празникот на мимозите: Клептон и Констракта ја предводат најголемата забава под маски на Јадранот! 

Еспресо
„Winter Flower“, големиот еднодневен музички настан како дел од 54-от по ред Празник на мимозите во Херцег Нови, во сабота, 25 февруари 2023 ќе го прослави...
БалканСлајдерСцена

Констракта би можела да стане првата Србинка номинирана за наградата Греми

Еспресо
Српската пејачка Констракта, која оваа година ја претставуваше Србија на изборот за песна за Евровизија, на својот инстаграм-профил напиша дека била предложена за номинација од...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Констракта на плажа: Со што ли може да се заменат бикините?

Еспресо
По Евровизија, Ана Ѓуриќ Констракта речиси се повлече од јавноста, а сега со постирана фотографија на Инстаграм го привлече вниманието на обожавателите. Уметницата Ана Ѓуриќ...
СветСлајдерСцена

Српско шоу на „Олимпико“: Констракта и Дара Бубамара ги „испратија“ момците на Мурињо во новата сезона

Еспресо
Викендов се случи несекојдневна сцена на Олимпискиот стадион во Рим, а одговорни за неа беа Срби. Фудбалскиот тим Рома пред полното „Олимпико“ го претстави засилениот...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Фановите на Констракта со петиција: Доделете ѝ национална пензија!

Еспресо
Фановите на Ана Ѓуриќ Констракта распишаа петиција на српската претставничка на Евровизија да ѝ се додели национална пензија. Во образложението навеле дека уметницата на најдобар...