6.8 C
Скопје
06:22 - 4 март, 2024

„Зошто за една објава да земам пет илјади евра?“: Констракта во одбрана на луѓето кои чесно си го вадат лебот

Уметницата Ана Ѓуриќ, попозната како Констракта, стана многу популарна, а различни фирми на социјалните мрежи ѝ нудат бројни соработки.

Како што сега истакнува Констракта, таа никогаш не би се согласила да наплати 5 000 евра за рекламирање, бидејќи според неа тоа не е во ред.

„Не ми е океј. Ќе го наплатам својот лик и дело, во ред, ајде. Но зошто јас за една објава да земам 5 000 евра. Мене ми е тоа навредливо за луѓето кои седат цел месец од 9 до 17 часот и работат некој одговорна работа. Не сакам да учествувам во тоа“ – вели Констракта во поткастот „Сто минута буке“.

Инаку, Констракта стана особено позната во регионот по евровизиската песна „Ин корпоре сано“ со која го зазема петтото место во финалето. И годинава одлучи да учествува на домашниот избор со песната „Ново, боље“.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....