27.8 C
Скопје
10:28 - 13 јуни, 2024

Ознака : клептон

БалканСлајдерСцена

EXIT го претставува Winter Flower за Празникот на мимозите: Клептон и Констракта ја предводат најголемата забава под маски на Јадранот! 

Еспресо
„Winter Flower“, големиот еднодневен музички настан како дел од 54-от по ред Празник на мимозите во Херцег Нови, во сабота, 25 февруари 2023 ќе го прослави...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Влатко Стефановски го заврши првиот самостоен проект, Бајага го објави албумот „Са друге стране јастука“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
На денешен ден музичката индустрија ја одбележаа неколку интересни настани во минатото, помеѓу кои е и почнувањето на првиот самостоен проект на легендарниот македонски гитарист,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Сајмон и Гарфанкел го објавија првиот мегахит, Клептон и Арета Френклин со албуми кои им ја променија кариерата и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Денешниот ден во историјата на музичката уметност е значаен по тоа што многу веќе славни пејачи уште еднаш ја покажаа својата вредност, со тоа што...