Tag : бајага

Ви Препорачуваме Лајфстајл Музика

Влатко Стефановски го заврши првиот самостоен проект, Бајага го објави албумот „Са друге стране јастука“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
На денешен ден музичката индустрија ја одбележаа неколку интересни настани во минатото, помеѓу кои е и почнувањето на првиот самостоен проект на легендарниот македонски гитарист,...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Музика

На денешен ден е роден Бајага, а светот се збогуваше од единствениот Бон Скот: Настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Балканскиот музички свет ќе го памети 19 февруари како ден кога е роден еден од највлијателните музичари на овие простори – Момчило Бајагиќ Бајага, додека...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Музика

По 35 години решена мистеријата на плочата на Бајага, програмерите го дешифрираа записот (ВИДЕО)

Еспресо
На Б страната од промотивниот сингл за албумот на „Бајага и инструктори“, под назив „Са друге стране јастука“ од 1985 година, се наоѓа компјутерска информација...
Балкан Ви Препорачуваме Лајфстајл Музика Сцена

Пријатно изненадување за Денот на вљубените: Милош Биковиќ и Бајага со заедничка песна(ВИДЕО)

Еспресо
Актерот Милош Биковиќ и славниот музичар Момчило Бајагиќ Бајага подготвија пријатно изненадување за Денот на вљубените – воочи премиерата на романтичната комедија „Хотел Београд“, денеска...
Ви Препорачуваме Дома Сцена

Вие добро го познавате: Данијела Мартиновиќ му откри на Жаре со кого се бакнала за првпат (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Во весело издание какво што од неа се очекува, Данијела Мартиновиќ ќе ја гледаме во Еден на Еден кај Жаре, во недела, на Канал 5...
Лајфстајл Сцена

Љубовната приказна на Бајага: Сопругата ја ЗАПОЗНАЛ ВО АВТОБУС, а првиот состанок и денес го памти!

Igor
Момчило Бајагич – Бајага својата сопруга прв пат ја видел во автобус и веднаш му се допаднала. Меѓутоа, кога ја запрашал да излезат следел одговор...
Лајфстајл Сцена

„Сека, Мирослав, Бајага и Жељко се ЧЕТНИЦИ! Не ги пуштајте во Хрватска!“

Igor
Загребските воени ветерани побарале изведувачите од Србија да не настапуваат во Загреб. Сметаат дека тоа е неприкладно бидејќи како што велат, повикувале на „агресија на...