24.8 C
Скопје
12:25 - 25 мај, 2024

Ознака : бајага

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Бора Чорба откри зошто Бајага бил исфрлен од „Рибља чорба“

Еспресо
Бора Ѓорѓевиќ, попознат како Бора Чорба, со децении е на естрадата, а во својата музичка кариера напиша бројни хитови, објави „Нова“. Фронтменот на музичката група...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Бајага: Без виски не излегував на сцена, сопругата тоа не можеше да го поднесе!

Еспресо
Сите знаеја дека порокот на Момчило Бајагиќ Бајага многу влијаел на животот на рокерот. Се шпекулираше дека користел недозволени супстанци, опијати, алкохол, а се веруваше...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Оваа убава русокоса жена е поранешна сопруга на Бајага: Чиста спротивност на новата партнерка на музичарот

Еспресо
Емилија, поранешната сопруга на Момчило Бајагиќ Бајага, никогаш не сакала да биде премногу експонирана, па малку се знаеше како изгледа, но станува збор за убава...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Бајага направи драма на јавно место: Фотографиран е со новата девојка, па предизвика хаос

Еспресо
Корисникот на социјалната мрежа Х (Твитер) сподели со своите следбеници дека доживеал непријатност кога Момчило Бајагиќ Бајага влегол во неговиот кадар додека се обидувал да...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Бајага бил на Клиника за одвикнување од алкохол: „Се чувствувам одлично“

Еспресо
Познатиот рок-музичар Момчило Бајагиќ Бајага, како што дознава српска Република, наводно завршил на лекување од алкохолизам во приватна руска клиника за лекување зависности во Земун....
БалканСлајдерСцена

(Фото) Бајага повторно љуби „како тинејџер“: Фановите со поделени мислења за избраничката

Еспресо
Музичарот Момчило Бајагиќ Бајага се разведе од сопругата Емилија пред две години по три децении хармоничен брак и сега е „уловен“ со нова избраничка. Бајага...
СветСлајдерСцена

(Видео) Ова е хитот кој Бајага го посвети на неговата сопруга кога беа на почетокот на врската, а не ни помислувале на развод

Еспресо
Бајага и неговата сопруга Емилија се разведуваат после 33 години брак, а токму Емилија беше негова инспирација за бројни (најубави) песни.  Интересен е фактот дека...
Наши ФациСлајдерСцена

Крај на една од најубавите љубовни приказни: Бајага се разведе од Емилија, првпат се сретнаа во автобус, излегувале само во сабота…еве дел од нивната љубовна историја

Еспресо
Популарниот музичар Бајага и неговата сопруга Емилија се разведоа. Парот последен пат е виден заедно во 2019 година, а Момчило неколку пати изјавил дека е...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„ФРЧАТ“ НАВРЕДИ: Војна меѓу Лукас и Бајага, се „тркаат“ кој кого повеќе да оцрни, а главна е дрогата

Еспресо
Нова рунда од медиумската војна започна фолкерот кој го обвини рокерот дека се фикса со хероин и му препорача лекување во болницата за зависности „Драјзер“!...
БалканСлајдерСцена

Аца ЛУКАС и БАЈАГА се скарале на синоќешната Беовизија: Дошло до прозивки и дофрлања помеѓу двајцата музичари!

Еспресо
Синоќа во Белград се одржа првата полуфинална вечер за избор на песна која ќе ја претставува Србија на Евровизија. Сепак, возбудата и гламурот што можеше...