12.8 C
Скопје
22:38 - 27 февруари, 2024

Ознака : горан бреговиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Горан Бреговиќ продаде вила во најелитниот дел на Истанбул

Еспресо
Горан Бреговиќ ја продаде вилата што ја купи во Истанбул во 2014 година. Вилата на Босфорот, во елитниот дел на Истанбул каде што недвижностите се...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

На ден пред 74-от роденден, Горан Бреговиќ со концерт во Скопје: „Кој не полуди, тој не е нормален“

Еспресо
Во годината кога се одбележуваат јубилејни 50 години од основањето на познатиот бенд „Бијело дугме“ и на само еден ден пред 74-от роденден, Горан Бреговиќ,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Милионски хонорари за дочекот на Стара-Нова година: Ацо Пејовиќ ќе се опари со 33.000 евра, а Горан Бреговиќ со дури 44.000 евра!

Еспресо
Доаѓа Стара – Нова година, која се слави ноќта меѓу 13 и 14 јануари, а многу градови низ Србија ја пречекуваат на организирани плоштади, па...
БалканСлајдерСцена

Горан Бреговиќ во паралелна врска, жените дознале една за друга и – хаос: Кога двете љубовници се откриле, само обезбедувањето можело да ги спаси живи!

Еспресо
Скандал во Париз настанал поради музичката ѕвезда Горан Бреговиќ. Српските медиуми објавија дека неговите љубовници наводно се степале откаго се „запознале“ меѓусебно. „Бреговиќ добро го...
БалканСлајдерСцена

Горан Бреговиќ со „Оркестар за свадби и погреби“ ќе настапи во Гевгелија: Македонците подготвени да се забавуваат на „Мјесечина“, „Едерлези“, „Калашников“…

М. Р.
Заедно со својот „Оркестарот за свадби и погреби“,  еден од најпознатите композитори во регионот, музичар, гитарист, продуцент, автор на филмска музика и поранешен фронтмен на...
БалканСлајдерСцена

СЕ РАЗДЕЛИЛЕ ПОРАДИ АЛКОХОЛОТ: Големата и несреќна љубов која го создала Горан Бреговиќ

Еспресо
Покрај што е на листата на најбогати луѓе во Србија, Горан Бреѓовиќ има многу успеси зад себе и музичка карира за која се зборува со...
БалканСлајдерСцена

(ФОТО) БЕШЕ МЕЃУ НАЈУБАВИТЕ ЖЕНИ ОД САРАЕВО: Вака изгледа Џенана, сопругата на Горан Бреѓовиќ

Еспресо
Музичарот Горан Бреговиќ и Џенана се во брак речиси 30 години. За три децении нивниот брак многупати беше поставен на тест поради гласините за неверство...
БалканСлајдерСцена

Фрлен солзавец на настапот на Горан Бреговиќ: На едно лице му била укажана и лекарска помош

М.Р
Познатиот музичар Горан Бреговиќ синоќа настапил на фестивалот на пивото во Корча во Албанија. За време на концертот се случил инцидент што предизвикал општ хаос...
БалканСлајдерСцена

Љубов од раните дваесетти години: Вака изгледа ќерката на Горан Бреговиќ, која ја доби со танчерка од Сараево

Еспресо
Еден од најпознатите композитори во регионот, автор на филмска музика и поранешен фронтмен на „Бело дугме“, за време на својата кариера зборуваше за се, па...
ЛајфстајлСцена

Кустурица и Бреговиќ заедно на сцена, а не се ни поздравиле: Му платив да ми напише музика, а тој ми подметна песна (ВИДЕО)

Igor
Горан Бреговиќ и Емир Кустурица веќе со години не разговараат, а настапуваа на иста бина на „Балканс мјузик фестовал“ во Лондон. Како што наведуваат изворите,...