Ознака : здравко чолиќ

Балкан Слајдер Сцена

ФОТО: Бајковита елка и голем Дедо Мраз – Вилата на Здравко Чолиќ магично украсена за празниците, неговата ќерка покажа дел од рајот

Еспресо
Погледнете како семејството Чолиќ го украси својот дом по повод претстојните празници… Уна Чолиќ, ќерката на музичката ѕвезда, Здравко Чолиќ, долови само дел од новогодишната...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

Чолиќ има соседи за мерак: Погледнете што мислат тие за него и зошто никогаш не го сликаат!

Васко Спасоски
Здравко Чолиќ живее во елитна населба во мирниот дел на Кошутњак, во Белград, со сопругата Александра и со ќерките Уна и Лара. Вилата на Чола...
Балкан Слајдер Сцена

„Брена ми е пријателка, Цеца не е во таа група“: Здравко Чолиќ откри што мисли за колешките… (ФОТО)

Васко Спасоски
Поп-пејачот Здравко Чолиќ ги цени пејачите кои сами себе си го направиле патот и постигнале усхпех без никаква помош, а смета дека Цеца Ражнатовиќ не...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Родена е Саманта Фокс, Здравко Чолиќ го забележа првиот значаен успех и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Денешниот ден во музичката историја, 15 април, ќе остане запаметен по неколку интересни настани за кои подетално можете да прочитате во продолжение… 1894 година –...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Здравко Чолиќ откри за што му се лути највеќе сопругата! (ФОТО)

Васко Спасоски
Здравко Чолиќ е познат како личност која никогаш не го следеле медиумските скандали, но и претерано експонирање. Многумина ќе кажат дека на него нема што...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

На денешен ден Балканот доби голема музичка ѕвезда, легендарните „Metallica“ го објавија албумот „Master of puppets“ и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
На денешен низ музичката историја се сеќаваме на многу настани кои оставија голем белег до ден денеска, а во продолжение прочитајте за некои од најважните…...
Балкан Сцена

Ќерката на Здравко Чолиќ воодушевила со изгледот за Нова година: Пристојна, а преубава! (ФОТО)

Васко Спасоски
Повозрасната ќерка на Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ (18), привлекува големо внимание со својата убавина, па следбениците на Инстаграм секојдневно ја опсипуваат со комплименти. Јасно се...
Балкан Сцена

Испиша историја во 2019 година: Здравко Чолиќ одржа шест концерти во Белград, тешко дека некој ќе го стигне! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
„Продужи даље, продужи даље, иди од мене…“  Така пееше Здравко Чолиќ на сите негови шест концерти во белградската „Штарк“ арена и тоа во еден глас...
Балкан Сцена

Згодната ќерка на Здравко Чолиќ е главна на Инстаграм: Малечката Уна објавува жешки фотографии од кои застанува здивот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Уна Чолиќ, повозрасната ќерка на пејачот Здравко Чолиќ неодамна го прослави својот 18. роденден, а судејќи по нејзиниот профил на Инстаграм, ќерката на славниот Чола...
Uncategorized

Дали е ова можно: Погледнете колку пари заработи Чола од шестте концерти во Белград (ФОТО)

Слободен печат
Здравко Чолиќ е рекордер кога станува збор за број на концерти закажани еден по друг. Популарниот Чола закажа шест концерти во „Штарк Арена“ во Белград...