10.8 C
Скопје
08:28 - 28 февруари, 2024

Ознака : неда украден

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо
Неда Украден ја отвори душата за српските медиуми и зборуваше за поранешниот сопруг и таткото на нејзината ќерка. Пејачката во еден момент прозборе за разводот...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Неда Украден ја расплака Јована Јеремиќ: „Достоинството треба да се сочува, пред сè заради детето“

еспресо
Водителката Јована Јеремиќ утрово за време на Утринската програма која се емитува „во живо“ се расплака. Нејзина гостинка беше пејачката Неда Украден која отворено проговори...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо
Популарната пејачка Неда Украден одржа прес-конференција пред српските меидуми на која зборуваше за претстојниот концерт во салата на МТС во Белград. По тој повод Неда...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Шпанците ја ископирале Неда Украден за Евровизија? Се огласи и пејачката: „Ќе платат сигурно“

jasmina.kantardzieva
По српската пејачка Дара Бубамара, Шпанците на Евровизија ја плагираа Неда Украден и на нејзината „Бомба“ од 2020 година, која таа ја изведе на Беовизија,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Сите се палат на една работа“: Неда Украден без влакна на јазикот за мажите

Еспресо
Славната пејачка Неда Украден деновиве снимаше новогодишна програма, а по тој повод имаше и кратко интервју со српски „Курир“. Имено пејачката без влакна на јазикот...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Неда Украден откри зошто зетот го истетовирал нејзиниот потпис: Имаше сериозни здравствени проблеми

Еспресо
Една од најпопуларните пејачки во регионот често истакнува дека за нејзин најголем успех го смета нејзиното стабилно и среќно семејство. Нејзината ќерка Јелена е на...
БалканВи ПрепорачувамеЛокумчеСлајдерСцена

(Фото) Неда Украден не сака во пензија: Јас сум секогаш најсекси, со тоа се раѓаш

Еспресо
Пејачката Неда Украден (73) неодамна гостуваше во хрватската емисија „Магазин ин“, каде откри зошто би ја укинала пензијата и како изгледаат нејзините „најубави години“. „На...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) „Зарем се става тенџере на маса за слава!“: Неда Украден го прослави Архангел Михаил, па ја искритикуваа

Еспресо
Познатата пејачка Неда Украден беше меѓу многуте познати личности кои го прославија големиот празник Архангел Михаил. Откако на својот инстаграм-профил објави неколку фотографии од празничната...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Неда Украден вака го прослави Свети Архангел Михаил: „Кога домот мириса на традиција“

Еспресо
Неда Украден традиционално со семејството го прославува празникот на православните христијани Свети Архангел Михаил. Така беше и годинава, а пејачката се потруди празничната трпеза да...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Неда Украден детално за врската со Саша Поповиќ: „Не сакав авантура…“

Еспресо
Неда Украден и Саша Поповиќ одамна ставија крај на својата врска. Познатата пејачка Неда Украден проговори за најинтригантните делови од нејзината автобиографија која своевремено ја...