4.8 C
Скопје
07:15 - 27 февруари, 2024

Ознака : Дино Мерлин

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Еуфорија во Скопје: Дино Мерлин распродаде две арени, ѕвездата ветува спектакл од светска класа

Еспресо
Денес и утре, Дино Мерлин има концерти во Скопје, а се бара карта повеќе. И годинава ѕвездата од Босна покажа дека е еден од најбараните...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Дино Мерлин првпат за приватниот живот: За само неколку дена заработи 3 милиони евра, а вака живее зад камерите!

Еспресо
Сараевскиот поп музичар Дино Мерлин поради огромниот интерес одржа дури четири концерти во белградската арена, а исто толку пати се појави и пред загрепската публика...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Дино Мерлин ја надмина Александра Пријовиќ: Со концерт помалку, еве колку милиони евра заработи пејачот во Загреб

Еспресо
Босанскиот пејач Дино Мерлин два викенди по ред одржа концерти во загрепската арена, а сите четири концерти беа преполни. Билетите за концертите беа распродадени со...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

По Прија, Дино Мерлин го „запали“ Загреб: Најевтините билети поскапи од оние за Пријовиќ

Еспресо
Во последните денови многу се пишуваше за Александра Пријовиќ и нејзините пет Арени во Загреб. Сепак, сараевската легенда Дино Мерлин ја престигна Прија во Белград...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) „Мојата Тина Тарнер“: Дино Мерлин и Весна Змијанац ја расплакаа публиката во белградска Арена

Еспресо
Пејачката Весна Змијанац беше специјална гостинка на четвртиот концерт на Дино Мерлин во Белград, во арената Штарк. По долго време заедно го изведоа еден од најубавите дуети на сите...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото+видео) Дино Мерлин во Белград носеше очила од 24-каратно злато, од кои во светот има само 40! Еве колку чинат

Еспресо
Босанскиот пејач Дино Мерлин направи вистински спектал на трите концерти одржани во Белград. Познатиот пејач, како и секогаш, размислувал за секој детаљ – од музика...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Чола се огласи по концертот со Дино Мерлин: Еве кој е автор на песната што заедно ја отпеаја

Еспресо
Здравко Чолиќ јавно се заблагодари на својот колега и пријател Дино Мерлин за поканата да му биде гостин на концертот во белградска Арена. Двајцата легендарни...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Моќна симболика: Ќе ве изненади значењето на цветот на кошулата на Дино Мерлин

Еспресо
Босанскиот пејач Дино Мерлин синоќа го одржа својот втор последователен концерт во Белградската арена. Тој го започна концертот во светкава јакна, но набрзо се пресоблече....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Здравко Чолиќ се качи на сцена со Дино Мерлин: Никој како сарајлиите 

Еспресо
На вториот концерт на Дино Мерлин во Белград, на сцената се качи Здравко Чолиќ. Заедно ја изведоа песната „Да ти кажем шта ми је“, а...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Дино Мерлин ја врати на сцена, и тоа директно од село: Еве што прави Ивана Банфиќ далеку од рефлекторите

Еспресо
Беше вистинска бомба во 90-те години, а потоа одлучи да се повлече. Хрватската пејачка Ивана Банфиќ беше на врвот на својата музичка кариера, а потоа...