5.8 C
Скопје
01:37 - 4 март, 2024

Ознака : бијело дугме

Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Легендарните „Deep purple“ за првпат настапија во Југославија, „Бијело дугме“ го објави култниот албум „Битанга и принцеза“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Токму на 16 март во далечната 1975 година славните „Deep purple“ за првпат свиреа во Југославија, што ќе значи почеток на една нова ера, кога...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Една од најубавите балади на Балканот е создадена случајно, од очај за невозвратена љубов, а жената од насловот е жива и денеска! (ФОТО)

Еспресо
Една од најубавите балади во современата балканска поп култура е прекрасната „Селма“ во изведба на „Бијело дугме“, сараевскиот бенд кој ја вметна оваа нумера во...
ЛајфстајлСцена

Селма од песната на БИЈЕЛО ДУГМЕ наполни 90 години: Доби НЕВЕРОЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ

Igor
Селма Бориќ, по која е напишана истоимената песна на Бијело Дугме го прослави својот 90-ти роденден. На прославата дошол и Жељко Бебек, кој бил вокал...