20.8 C
Скопје
18:41 - 30 мај, 2024

Ознака : вино

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

(Фото) Започнува ново музичко и винско доживување во Скопје: Wine and Music Sessions 

Еспресо
Аудиокултура заедно со Винарија Камник започнуваат серија посебно конципирани настани на кои се спојуваат доживувањата на музика и виното, под мотото „Музиката спојува, виното инспирира“....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Елен Баркин, поранешната девојка на Џони Деп призна дека ја дрогирал пред сексуалниот чин

Еспресо
Сведочењето кое не беше објавено на судењето на Деп-Херд конечно излезе на виделина. Во своето сведочење, актерката Елен Баркин ја коментира врската со Деп. Во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Уапсена поранешна мисица која извршила кражба како на филм: Украла вино вредно повеќе од еден милион евра

Еспресо
Хрватската полиција на границата со Црна Гора ја уапсила поранешната мексиканска мисица, 28-годишната Присила Лара Гевара и нејзиното момче Романецот Константин Габриел Думитру (47). Двајца...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

КАМЕРОН ДИЈАЗ: „Веќе не ми е гајле за изгледот, не го ни мијам лицето, а козметичките производи собираат прашина на полиците“

Ј.К.Д
Убавата холивудска глумица Камерон Дијаз пред 8 година стави точка на снимањето филмови и сосема се оддалечи и дистанцира од кинематографијата. Оттогаш таа се посвети...
БалканСлајдерСцена

БРЕНА ИМА ПАРИ ДО КРОВ, ДОАЃААТ ОД МНОГУ СТРАНИ: Сте јаделе „Кај Брена“? А, сте пиеле ли вино од Брена?

Еспресо
Сите ја знаеме како пејачка – ѕвезда, но парите на Лепа Брена не доаѓаат само до музиката, туку по успешната кариера со микрофонот, таа се...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) НОВО МЕСТО ВО СКОПЈЕ ЗА УЖИВАЊЕ: Wine Berry – нов вински бар и продавница со уникатен концепт

Еспресо
Wine Berry е новиот вински бар и продавница отворен во центарот на градот. Со уникатен концепт нуди повеќе од 150 вински етикети, од странски и...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ВИДЕО) БОНТОН ЗА ПИЕЊЕ ВИНО: Како се држи правилно чашата?

Еспресо
Бонтонот на пиење вино е многу едноставна примена на неколку правила зад кои стои практична и логична причина. Тие примарно вклучуваат иструкции за правилно држење...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

ВИНО НЕ СЕ ФРЛА: Искористете го виното што ви останало во кујна на најразлични начини

И. Т.
Сигурно ви се случило да отворите шише од вашето омилено вино, но да испиете само чаша или две. Ќе ја ставите тапата, ќе го вратите...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) ПОДАРОЦИТЕ ОД ЕСПРЕСО.МК НА ПАТ ДО НАГРАДЕНИТЕ

Еспресо
Ветено-сторено. Подароците тукушто ги испративме до наградените – сетови вино од винарија „Стоби“ кои содржат по едно шише од врстите Cabernet Sauvignon и Chardonnay! Им...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

НАГРАДУВАМЕ: Викендов уживајте во фантастични вина на наша сметка! (ФОТО)

jasmina.kantardzieva
Драги наши, овој викенд би сакале да уживате со фантастични вина на наша сметка! Затоа, решивме да подариме 5 сета од македонската винарија „Стоби“ кои...