17.8 C
Скопје
13:59 - 20 април, 2024

Ознака : лице

БалканСлајдерСцена

Ана Николиќ со критична состојба на лицето, итно хоспитализирана: „Има големи лузни, а нема ни заби“

Еспресо
Поради критичната состојба, српката пејачка Ана Николиќ била примена итно во болница, а таа побарала да биде нејзиното лекување „строго доверливо“. Пејачката е „уловена“ пред...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Што се случи со лицето на Мелани Грифит: Не личи на себе, деформирана од „дупки“ и лузни

Еспресо
Актерката Мелани Грифит, која своевремено важеше за една од најубавите жени во Холивуд, пред неколку дена беше фотографирана како се шета во Лос Анџелес, а...
СветСлајдерСцена

(Фото) Џенифер Лопез си го покажа лицето без грамче шминка: Преубава е!

Еспресо
53-годишната Џенифер Лопез на страницата на својот козметички бренд објави видео во кое се појавува без шминка. Пејачката детално им кажа на претплатниците каква козметика...
СветСлајдерСцена

(Фото) Сајмон Кауел упропастен со претерани корекции на лицето: Непрепознатлив е, како да е искасан од бумбари!

М.П
Што се човек може да направи за да постигне помлад изглед кој му е опсесија, како во случајот на Сајмон Кауел. Дефинитивно, може сосема да...
СветСлајдерСцена

Мадона направила 12 лифтинзи на лице и потрошила 900.000 евра за новиот изглед: „Која е оваа жена?!“

Еспресо
Мадона се појави на доделувањето на Греми наградите и предизвика немилосрдни критики. Кралицата на попот покажа сосема нов изглед кој не беше одобрен од нејзините...
БалканСветСлајдерСцена

(Фото) „Што ѝ е со лицето?“: Емина Јаховиќ тврди дека е природна, фановите гневни – „потроши брдо пари на операции“

Еспресо
Емина Јаховиќ (41)денес важи за една од најубавите дами од балканската јавна сцена, а многу се шпекулира за нејзиниот изглед особено во последниве денови. Секако...
СветСлајдерСцена

(Фото) Меган Маркл го покажа лицето без „грамче“ шминка во документарецот на Нетфликс

Еспресо
Меган Маркл го покажа своето лице без шминка во документарен филм на Нетфликс. Во четврток, 8 декември, првите три епизоди од документарниот филм за Хари...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Републиканците го обвинуваат Трамп за резултатите од изборите: „Не треба веќе да биде лице на партијата“

Еспресо
Голем број претставници на Републиканската партија јавно го критикуваа поранешниот американски претседател Доналд Трамп по конгресните избори во САД, бидејќи ја сметаа неговата фигура како...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Ќерката на Хари и Меган конечно го покажа лицето и – прекрасно е! Првиот портрет на Лилибет Дијана

Еспресо
Лилибет Дијана Маунтбатен-Виндзор, второто дете на принцот Хари и Меган Маркл, конечно го покажа своето лице. И прекрасно е. Хари и Меган ја споделија првата...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

(ФОТО) НИКОЛ КИДМАН КАКО ОД ЗАМРЗНУВАЧ ИЗЛЕЗЕНА: Претерала со ботокс!

Еспресо
Холивудската глумица со австралиско потекло очигледно претерала со ботокс и пластични интервеции. Никол Кидман никогаш не признала дека направила естетски корекции, иако приказните за нејзините...