23.8 C
Скопје
12:29 - 14 април, 2024

Ознака : ботокс

СветСлајдерСцена

Шерон Стоун открива зошто не е за ботокс, по цена и да наштети на љубовниот живот: „Потоа тој повеќе не сакаше да ме види“

Еспресо
Септемвриската насловна страница на арапското издание на „Вог“ ја краси легендарната Шерон Стоун, која во големо интервју проговори за многу теми, меѓу кои и за...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

(ФОТО) НИКОЛ КИДМАН КАКО ОД ЗАМРЗНУВАЧ ИЗЛЕЗЕНА: Претерала со ботокс!

Еспресо
Холивудската глумица со австралиско потекло очигледно претерала со ботокс и пластични интервеции. Никол Кидман никогаш не признала дека направила естетски корекции, иако приказните за нејзините...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Луди третмани на холивудските ѕвезди за да блескаат на Оскарите: Одат на ботокс за „неочекувани“ делови од телото

Еспресо
Познатите личности применуваат екстремни зафати за да изгледаат беспрекорно на доделувањето на престижната филмска награда. Тие често одат многу подалеку од свечена фризура, совршена шминка...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСветСлајдерСцена

(ФОТО) БРЕДЛИ КУПЕР И ЛЕЈДИ ГАГА ПОВТОРНО СЕ ЗАЕДНО: Третманот за подмладување со ботокс бил нејзина иницијатива!

Ј.К.Д
Глумецот Бредли Купер моментно е актуелен во странскиот „жолт печат“ со тоа што претерал со подмадувањето. Дали зад тоа стои нешто сосема друго?   View...
КолумниСлајдер

Кога уништувањето на сопствениот идентитет со пластични и естетски операции стана легитимно?

Еспресо
Козметичката хирургија со години наметнува универзални трендови, но зошто ние всушност почнавме да ги следиме? Нашата омилена женска блогерка Билјана Златановиќ, основач на Инстаграм профилот...
БалканСлајдерСцена

Српската пејачка Гога Секулиќ откри дека ги зголемила градите, устата, а планира да направи и липосукција!

Васко Спасоски
Пејачката Гога Секулиќ откри што си направила на себе кога се во прашање естетските зафати. Имено, Гога во емисијата „Амиџи шоу“, без никакво двоумење призна...
Секојдневие

Работите отидоа предалеку! Ако ви треба ботокс не мора да излегувате од кола, оваа болница ќе ви вбризга ботокс додека сте во колата! (ВИДЕО)

Еспресо
Една клиника во Мајами, САД, се одлучи на револуционерен чекор, доколку може да се нарече така, односно вбризгува ботокс „за носење“, додека вие сте во...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Преживеала пад од хеликоптер, се омажила 4 пати, а денес има 66 години и изгледа совршено!

Васко Спасоски
Американската манекенка, актерка и претприемачка Кристи Бринкли (66) ги воодушеви своите 590.000 следбеници на Инстаграм објавувајќи фотографии од луксузниот крузер, па уште еднаш покажа зошто...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Обожавател ѝ кажа на Селма Хајек дека има премногу ботокс, а еве што му одговори таа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Актерката Селма Хајек (53) и во шестата деценија од животот воодушевува со својата убавина. Холивудската ѕвезда на Инстагарам објави фотографија на која позира под палма,...
Uncategorized

Мајката на Сталоне порано воодушевуваше со изгледот, а денес жали поради пластичните операции (ФОТО)

Слободен печат
Џеки Сталоне, мајката на славниот актер Силвестер Сталоне, во младоста била танчерка и вистинска убавица. Но, бидејќи уште на млади години започнала со пластичните операции,...