6.8 C
Скопје
06:55 - 4 март, 2024

Ознака : оскари

СветСлајдерСцена

(Фото) Ешли Греам со позитивна порака по нељубезното интервју со Хју Грант: А следуваше и гола фотографија

еспресо
Хју Грант ги изнервира гледачите на „Оскарите“ поради интервјуто на црвениот тепих. Тој беше интервјуиран од манекенката Ешли Греам и доби остри критики за неговите...
СветСлајдерСцена

(Фото) Сите на Оскарите гледаа во Антонио Бандерас и Никол Кимпел: Складниот пар ги израдува фановите

Еспресо
На доделувањето на Оскарите како презентер се појави и Антонио Бандерас (62) кој на големото шоу пристигнал со девојката Никол Кимпел (42) која ги воодушевила...
БалканВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Која е убавата Србинка Нина Сеничар што ги собра погледите на Оскарите: Поранешната девојка на Ерос Рамацоти, му го украде срцето на Џеј Елис

Еспресо
Преубава, со прекрасно тело и долга руса коса: еве која е Нина Сеничар и се што (можеби) не знаете за нејзиниот приватен живот.   View...
СветСлајдерСцена

Том Круз и Џејмс Камерон не дојдоа на Оскарите: Еве кои се причините

М.П
Се издвојува отсуството на Том Круз и Џејмс Камерон на доделувањето на Оскарите 2023, еве кои се официјалните причини за нивното отсуство. На ноќта на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Што се јадеше на Оскарите 2023: Од ланч пакетчиња со ѓевреци до скулптурен лосос, ракчиња, пет вида тестенини

М.П
На гостите на Оскарите им беше послужена свечена вечера, а имаа и грицки доколку се гладни пред вечерата. Имено, Џими Кимел сакал вечерта да помине...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Оскарите треба да се срамат што не ја вклучија Ен Хеч во Ин мемориам“: Фановите бесни на Академијата за пропустот кон починатата актерка

Еспресо
Церемонијата на доделување на Оскарите се најде на удар на критики откако не ѝ оддаде почит на починатата актерка Ен Хеч за време на годишниот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Најбизарните моменти на Оскарите: Никол Кидман пијана, тешко оние кои седеа зад Темс, Басет лута на Џејми Ли Кертис…

Еспресо
Овогодинешното доделување на Оскарите не може да се пофали со некои големи скандали. Сепак, секој настан на доделување на награди има свои најдобри и најчудни...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Мишел Јео се впиша во историјата на Оскарите: Но, која е Азијката која направи „бум“ на филмското платно

Еспресо
Мишел Јео влезе во историјата со освојувањето на Оскар за најдобра женска улога. Мишел стана првата азиска актерка која освоила Оскар во таа категорија. „За...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) „Дали е ова Морган Фримен?“: Новиот имиџ на актерот ги збуни гледачите

М.П
Морган Фримен (Фримен) го привлече вниманието на фановите на Оскарите со сивите мустаќи и ќелавата глава.   View this post on Instagram   A post...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Неверојатната приказна на Ке Хуи Куан: Добитникот на „Оскар“ заплака на сцена и се сети како бил бегалец

М.П
Американскиот актер Ке Хуи Куан го освои Оскар во номинацијата „Најдобра споредна машка улога“ за неговата улога во филмот „Се секогаш одеднаш“. Веројатно, тој самиот...