11.8 C
Скопје
22:17 - 29 февруари, 2024

Ознака : антонио бандерас

СветСлајдерСцена

(Фото) Сите на Оскарите гледаа во Антонио Бандерас и Никол Кимпел: Складниот пар ги израдува фановите

Еспресо
На доделувањето на Оскарите како презентер се појави и Антонио Бандерас (62) кој на големото шоу пристигнал со девојката Никол Кимпел (42) која ги воодушевила...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) Антонио Бандерас во кревет ја прослави годишнината од врската со 24-години помладата банкарка

Еспресо
Шпанскиот заводник Антонио Бандерас и неговата девојка, банкарката Никол Кимпел, во бели наметки и опкружени со црвени балони, ја прославија 8-годишнината од нивната врска. Антонио...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Дали верувате дека ова е Антонио Бандерас? Славниот актер непрепознатлив пред вилата во Марбеја (ФОТО)

Еспресо
Антонио Бандерас е уловен во непрепознатливо издание додека спотуваше во Марбеjа, Шпанија… Легендарниот шпански актер Антонио Бандерас (59) е уловен од папараците додека џогирал во...
Филм и ТВ

Пенелопе Круз и Антонио Бандерас снимаат нов филм: Ќе заиграат по третпат заедно! (ВИДЕО)

Еспресо
Откако нивниот последен заеднички филм „Dolor y gloria“ собра бројни награди и позитивни критики,  двајцата најпознати шпански актери, Пенелопе Круз и Антонио Бандерас, снимаат нов...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Гори Инстаграм: Многумина се прашуваат дали Љупка Митрова на оваа фотографија носи долна облека? (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од нашите најпознати модни блогерки, Љупка Митрова секогаш знае како да ја разгори фантазијата на нејзините машки фанови кои ги има во доста голем...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Антонио Бандерас има големи планови за својот мјузикл!

Igor
Антонио Бандерас (59) ја восхити јавноста со својот мјузикл кој го постави во поранешното кино во родниот град Малага, пишува thelocal.es. Претставата „A Chorus Line“...
ЛајфстајлСцена

Прекрасна е! Антонио Бандерас се појави со ќерка му на црвениот тепих (ФОТО)

Igor
На 23-то доделување на холивудските филмски награди, се собраа голем број познати личности како што се Оливија Вајлд, Никол Кидман, Шерлиз Терон, Рене Зелвегер, Ал...
ЛајфстајлСцена

Антонио Бандерас си фати 20 години помлада девојка: Актерот многу се заљубил, ништо друго не го интересира (ФОТО)

Igor
Актерот Антонио Бандерас (59) вчера беше на премиерата на филмот „Pain and Glory“ на њујоршкиот фестивал со својата 20 години помлада партнерка – Никол Кимпел....
ЛајфстајлСцена

ШОУ НА БАНДЕРАС: Еве што направи холивудскиот актер на црвениот тепих во Кан (ФОТО)

Igor
Холивудскиот актер Антонио Бандерас приреди вистонско шоу на црвениот тепих на Канскиот фестивал. Популарниот актер им позираше на фотографите во Кан во неколку разлини улоги...