Tag : шоубиз

Ви Препорачуваме Лајфстајл Музика

Џастин Бибер се расплака на сред интервју и изјави дека сака да ја заштити Били Ајлиш (ВИДЕО)

Еспресо
Сите фанови на Били Ајлиш знаат дека таа е луда за Џастин Бибер, а сега стана јасно дека и таа на нему, во најмала рака...
Ви Препорачуваме Дома Сцена

Ексклузивно интервју со Тамара Тодевска: Среќна сум за научената лекција, сега е време за нови победи и успеси!

Васко Спасоски
Вели дека ја научи лекцијата, а сега е подготвена за нови победи и нови успеси. Еден од најдобрите женски вокали на овие простори, Тамара Тодевска,...
Еспресо Шоу биз

Телохранителот на Тупак се врати од мртвите и даде докази дека раперот е жив! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Мајкл Најс, некогашниот телохранител на прочуениот рапер Тупак Шакур, наводно се вратил од мртвите, желен не само да објасни како ја лажирал својата смрт, туку...
Дома Сцена

Горан Тодоровски направи нов, двоен албум за 25 години кариера

Слободен печат
Да се соберат 25 години работа, во двеипол децении да се спакува живот, имагинација, творештво но и занает- на нов, двоен албум, како што тоа...
Еспресо Шоу биз

Еди Марфи жали поради оваа пропуштена улога (ВИДЕО)

Слободен Печат
Еди Марфи откри која е улогата што ја пропуштил и се кае поради тоа. 58-годишниот актер во оваа недела гостуваше во шоуто кај Џими Фалон,...
Дома Сцена

Почнува гласањето за најголемата музичка манифестација во регионот – MAC: Лозано, Антониа Гиговска, ДНК и уште неколку други во номинираните!

Слободен печат
Од домашните меѓу номинираните се: ДНК, 2 Бона, Лина Пејовска, Антонија Гиговска, Александра Јанева, Влатко Лозановски, Боби Павловски, Дани, Калиопи, Сара Мејс… Гласањето за MAC...
Еспресо Шоу биз

Песната која на атрактивната млада пејачка од Хрватска ѝ го растури бракот! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Младата пејачка од Хрватска, Антонија Черкез, овие денови ја промовира својата прва песна „Иронија“, и додека во спотот ги мами воздишките на мажите ширум регионот,...
Еспресо Шоу биз

Викторија Бекам го израдува својот сопруг со необичен подарок за Божиќ! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Викторија Бекам (45) не можеше да престане да зборува за поклонот кој го купила за својот сопруг. Таа признала дека е многу тешко да одбере...
Еспресо Шоу биз

Покрај оваа верзија на Борат, дури и Бред Пит би изгледал смешно! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Саша Барон Коен ви е симпатичен, но не го доживувате како добар „фраер“? Ова е доказ дека грешите! Тој ги насмеа сите како казахстанскиот новинар...
Еспресо Шоу биз

Раскина еден од најпознатите парови во Холивуд! (ФОТО)

Слободен Печат
Ченинг Тејтум (39) и Џеси Џеј (31) повеќе не се пар, тврдат американските медиуми! „Ченинг и Џеси Џеј раскинаа пред месец дена. И понатака се...